Australci traže da "Lovac na krokodile" bude pokopan s državnim počastima
ŠOKANTNA smrt Stevea Irwina, 44-godišnjeg australskog prirodoslovca i TV-zvijezde, izazvala je izljeve tuge i boli ne samo među njegovim fanovima širom svijeta, nego i u njegovoj rodnoj Australiji.
Vrata njegovog zoološkog vrta u Queenslandu su zatrpana cvijećem, vijencima, svijećama i drugim izrazima sućuti od strane brojnih susjeda, prijatelja, fanova.
Izljevima tuge su se pridružili i vodeći australski političari, uključujući premijera Johna Howarda koji je izjavio kako je izgubio prijatelja a domovina svog "omiljenog i živopisnog sina", dok ministar vanjskih poslova Alexander Downer tvrdi da je Australija izgubila "svog glavnog promotora".
Irwinova smrt je, inače, zabilježena kamerom. Kobni napad se zbio u plićaku kraj koraljnog grebena gdje je Irwin zajedno sa svojom ekipom snimao dokumentarac pod nazivom "Najopasnija stvorenja oceana".
Irwin je plivao iznad raže, kada se ona iznenada okrenula te mu probola srce svojom 20cm dugom bodljom. Jedan od članova ekipe vjeruje kako je do nesreće došlo jer se raža "osjetila ugroženom" u nazočnosti Irwina i kamermana. Snimka je predana queenslandskoj policiji u svrhu istrage.
U međuvremenu je Peter Beattie, premijer australske države Queensland, izjavio kako je pogreb s najvišim državnim počastima jedna od opcija koju razmatra njegova vlada, ali da će se prvo konzultirati s Irwinovom obitelji.
Među mnogim komentarima na njegovu smrt pomalo odudara izjava Raya Mearsa, 44-godišnjeg stručnjaka za preživljavanje u divljini, koji je nesretnu TV-zvijezdom nazvao žrtvom "voajerskog pristupa divijim životinjama", odnosno nastojanja medija da se divljem svijetu, umjesto s poštovanjem, pristupa na senzacionalistički način.
D.A.

bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati