Gradonačelnik Dubrovnika: Kako se Kekini uz pjesme Hladnog piva bore za malog čovjeka
HDZ-OV gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković na Facebooku je optužio bračni par Kekin da se "bogate pod krinkom briga za interese zajednice".
Franković je komentar objavio povodom informacije da DORH provodi izvide vezano uz cijenu zemljišta u istarskom Momjanu, koje su kupili predsjednička kandidatkinja stranke Možemo Ivana Kekin i njezin suprug Mile Kekin.
Objavu Frankovića u prenosimo u cijelosti:
"Progresivna hrvatska ljevica nazvana Možemo, Srđ je Grad i ostala ekipa dijeli se na dvije skupine unutar ove političke grupacije
1. Domaćini
2. Rentijeri
Domaćini su:
- vlasnici vila s bazenom: primjerice poput Ivane Kekin, vlasnice vile vrijedne više od milijun eura, koju ponekad iznajmljuje i godišnje prijavi promet od iznajmljivanja od 13 000 eura da pokrije troškove grijanja bazena. Ostali period vilu koriste oni i prijatelji. Prijatelji su možda nekad i strani državljani, ali nema veze jer su prijatelji i tu nema govora o izbjegavanju plaćanja poreza.
- djeca im pohađaju privatne osnovne škole.
Kažu kako je u Republici Hrvatskoj ukupno 8 privatnih osnovnih škola. Američka privatna osnovna škola ima godišnju školarinu od 20 000 eura po djetetu (javne nisu dovoljno dobre, možda zbog vjeronauka koji nije obvezatan predmet, ali evo znaju da se s tim pojmom u privatnoj neće susresti).
Rentijeri su:
- obično vlasnici jednog ili više apartmana. Većinom su u povijesnim jezgrama. Gorljivi su protivnici turizma i svih turističkih aktivnosti. Gorljivo se zalažu protiv apartmanizacije.
Istovremeno, godišnje uprihode od 40 000 eura pa na više od ove sporedne djelatnosti kojom se bave. Zašto kažem sporedne? Zato što je osnovna djelatnost kojom se bave zapravo rad u javnim ustanovama (škole, muzeji, javna uprava i slično...)
Što im je zajedničko?
Nakon dobro odrađene sezone uz pjesme Hladnog piva opuštajući se prosvjedima bore se za, kako oni kažu, malog čovjeka:
1. Onog koji nema vilu i apartmane
2. Koji živi od svoje plaće
3. Koji nema vremena, svakodnevno radeći u javnoj službi, sate i sate provoditi na društvenim mrežama komentirajući jer treba svaki mjesec zaraditi svoju plaću, da bi mogao iznajmiti stan, možda ga kupiti ako prethodno uspije od Možemo rentijera.
Borci za javno s čvrsto stisnutom pesnicom u zraku uz pozdrav SFSN iščekuju novu sezonu i upoznaju nove prijatelje po Zagrebu, nerijetko plaćajući im parking kao slučajnim prolaznicima, koji desetljeće pune crne kronike.
Evo, to je moderna Hrvatska, progresivno napredna ljevica pod znakom jednakosti Možemo i Srđ je Grad."