VIDEO Engleski napadač promašio dva penala u četiri minute. Oba u sudačkoj nadoknadi

Screenshot: Twitter

UTAKMICA Sidneya i Wellington Phoenixa u 11. kolu australskog nogometnog prvenstva ne bi bila posebno zanimljiva publici koja prati europski nogomet da se na njoj nije dogodio jedan od najdramatičnijih raspleta sezone. Momčad Wellingtona došla je do prve pobjede nad Sidneyjem još od 2018. godine, a posebno je zanimljiv način na koji je to uspjela.

Slavila je s 1:0 usprkos tome što je igrala s dva igrača manje nakon što su Božidar Krajev i Nicholas Pennington isključeni iz igre u 71. i 86. minuti susreta. Bez obzira na to, njih dvojica nisu najveći tragičari susreta, ta titula pripada napadaču Sydneya Adamu Le Fondri.

Bivši igrač niza engleskih klubova uspio je promašiti čak dva kaznena udarca u sudačkoj nadoknadi drugog dijela. Dva puta su igrači Wellingtona igrali rukom i poklonili Sidneyu kazneni udarac u 94. i 98. minuti utakmice, ali Le Fondre je oba puta bio neprecizan. Prvi pokušaj mu je obranio golman Oliver Sail, a iz drugog pokušaja je promašio cijeli gol.