Velez na korak od naslova prvaka

F

U UTAKMICI 18. kola argentinske Clausure nogometaši Velez Sarsfielda su napravili još jedan korak prema naslovu pobjednika. Na gostovanju kod Huracana su pobijedili 2:0.

Time su došli do četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Lanus (36-32), s tim da njihov jedini suparnik u toj borbi još mora odraditi utakmicu 18. kola i to domaći ogled protiv Argentinos Juniorsa tijekom nedjeljne večeri. Ne pobijedi li Lanus nogometaši Veleza mogu slaviti već kolo prije kraja.

Inače, u zadnjem će kolu Velez na svom stadionu igrati protiv Racing Cluba, dok Lanus gostuje kod River Plate. Osvoje li naslov prvaka bit će to za Velez Sarsfield sedmi pehar od 1993. godine. Od tada su pet puta osvajali Clausuru, a jednom Aperturu. U nedjelju su strijelci za pobjedu bili Silva u 51. minuti, te Ramirez iz jedanaesterca u drugoj minuti nadoknade.