Premiership

TOTTENHAM - LEICESTER 0:2 Rodgers prvi put pobijedio Mourinha

TOTTENHAM je u 14. kolu Premiershipa kod kuće izgubio od Leicester Cityja rezultatom 2:0.

Pobjedu gostima donijeli su Vardy (45+4', penal) i Alderweireld (59', autogol).

Aurier napravio naivan penal pred kraj poluvremena, Tottenham bez pravih šansi

Ovo je bila prva pobjeda Brendana Rodgersa u osmom okršaju protiv Josea Mourinha koji je imao pet trijumfa.

Tottenham sada ima niz od tri utakmice bez pobjede u Premiershipu, pri čemu je zabilježio dva vezana poraza.

Mourinho je odlučio na klupi ostaviti ofenzivce Balea, Bergwijna i Mouru pa je šansu u prvoj postavi dao veznjacima Lo Celsu, Ndombeleu, Hojbjergu i Sissoku koji su prvi put ove sezone zajedno počeli utakmicu u Premiershipu.

Moglo se očekivati da će Tottenham igrati oprezno i da se utakmica zbog toga neće igrati u visokom tempu, a tako je i bilo.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez ijedne velike prilike i kada se činilo da će se na odmor otići bez promjene rezultata Aurier je naivno napravio penal u sudačkoj nadoknadi. Glavni sudac Pawson je dosudio penal nakon konzultiranja VAR-a, a Vardy je bio siguran i pogodio je za 1:0.

Mourinho na teren poslao ofenzivce, a Alderweireld zabio autogol

Mourinho je odmah na početku drugog dijela uveo Balea umjesto Ndombelea i krenuo ofenzivnije.

Na otvaranju drugog poluvremena Leicester postiže gol preko Maddisona, ali odlukom VAR-a gol je poništen zbog diskutabilnog ofsajda.

Potom je Moura zamijenio ozlijeđenog Lo Celsa i Tottenham je bio još ofenzivniji, ali u 59. minuti Vardy je natjerao Alderweirelda da postigne autogol za 2:0.

Do kraja susreta Tottenham je napadao, ali do gola nije mogao. Najbolju šansu imao je Son u 71. minuti kada je Schmeichel odlično obranio njegov udarac.

Tottenham je sada pao na četvrto mjesto, dok je Leicester drugi s četiri boda manje od Liverpoola.