Split Tommy osvojio deseti hrvatski futsal kup

NAJTROFEJNIJI hrvatski futsal klub Split Tommy večeras je u Našicama s 3:2 porazio Vrgorac u finalnom ogledu Final Foura te se ovjenčao desetom šampionskom titulom nacionalnog kupa. Posljednji naslov prvaka osvojio je 2016. godine pobjedom nad prošlosezonskim osvajačem Nacional Zagrebom.

Splićani su poveli u 5. minuti pogotkom kapetana Josipa Sutona. Vodstvo su povisili Maro Đuraš u 26. i Matej Fideršek u 37. minuti. Vrgorčani su tračak rezultatske drame povratili pogocima kapetana Duška Martinca u 38. i 39. minuti. Na koncu, splitski klub rutinski je utakmicu priveo svršetku te je osvojio prvi pokal u tekućoj sezoni.

Pod vodstvom trenera Victora Acoste Garcije, splitska momčad nastupila je u sastavu: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak i Ivo Jukić.

Za vrgoračku ekipu, na klupi sa šefom stručnog stožera Arbenom Ademijem, zaigrali su: Mario Herceg, Ante Kraljević, Luka Suton, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Alen Vuković, Dragan Stanković, Saša Subotić, Marko Gašpar, Mirko Jurjević te Duško Martinac i Zvonimir Horvat.

U završnicu nacionalnog kupa plasirali su se Split Tommy, Futsal Dinamo te Vrgorac i Našice.

Ždrijebanjem su polufinalne parove činili Split Tommy i Našice te Futsal Dinamo i Vrgorac. Split Tommy favorizirano je porazio Našice s 5:0. Vrgorac je, pak, trijumfirao nad Futsal Dinamom s 5:1 te se plasirao u povijesno finale u kojem je naposljetku izgubio protiv Split Tommyja.