ABA LIGA

Split pobijedio prvu utakmicu u ABA ligi nakon osam godina

KOŠARKAŠI Splita u susretu su 2. kola regionalne ABA lige kao domaćini svladali FMP s 86:71 (18:22, 24:17, 21:12, 23:20).

To je prva pobjeda nekog hrvatskog predstavnika u ABA ligi u ovoj sezoni, nakon što su i Zadar i Cibona izgubili u svoja prva dva nastupa te poraza Splita u Podgorici u 1. kolu.

U prvoj utakmici na Gripama u ABA ligi nakon osam godina Split je do pobjede prvenstveno stigao serijom 10:0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine kojom je pobjegao na prednost od 65:51.

Serija je započeta tricom Čampare, potom je za dva precizan bio Luković da bi Perković tricom u posljednjoj sekundi treće četvrtine i dvicom u prvom napadu posljednje četvrtine odveo Split do velike prednosti. Do kraja utakmice konce igre Splita u svoje je ruke uzeo Slovenac Mesiček i bez stresa odveo svoju momčad do pobjede.