SP u plivanju: Draganja osmi u finalu 50m leptir

HRVATSKI plivač Duje Draganja zauzeo je posljednje, osmo mjesto u finalnoj utrci na 50 metara leptir na Svjetskom prvenstvu u Rimu. Draganja je u polufinalu plivao 23.03, vrijeme novog državnog rekorda, te je s četvrtim vremenom polufinala izborio plasman u finale, u kojem je bio za sedam stotinki sporiji (23.10).

Zlatnu medalju osvojio je najbolji srpski plivač Milorad Čavić s vremenom 22.67, čime je za jednu stotinku oborio rekord svjetskih prvenstava koji je samo dan ranije u polufinalu postavio Španjolac Rafael Munoz, inače aktualni svjetski rekorder, koji je u finalu osvojio brončanu medalju s vremenom 22.88.

Brži od njega, a sporiji od Čavića, bio je Australac Matthew Targett s vremenom 22.73, dakle, za šest stotinki sporijim od Čavićevog. Spomenimo da je Draganja od Čavića bio sporiji za 43 stotinke.

"Prvenstvo je odlično počelo za mene, protiv Munoza nikada ne znate kako ćete proći. Očekuje me još i nastup na 100 metara leptir, vjerojatno i novi okršaj protiv Michaepa Phelpsa, nakon onog koji smo imali na Olimpijskim igrama u Pekingu. Vjerojatno ću u kvalifikacijama plivati malo sporije, kako bi sačuvao snagu za finalnu utrku", izjavio je odmah nakon utrke Čavić.

Dodajmo da je Hrvatica s austrijskom putovnicom Mirna Jukić, koja, dakako, pliva za Austriju, izborila plasman u finale utrke na 100 metara prsno. U polufinalu je otplivala šesto vrijeme (1:06.83), zaostavši za najbržom, Amerikankom Rebeccom Soni, jednu sekundu i 99 stotinki.