Sjajni Filip Mihaljević u finalu Europskog prvenstva u Turskoj

U ATAKOY Areni u Istanbulu započelo je 37. Europsko dvoransko prvenstvo u atletici na kojem sudjeluje 593 atletičara iz 47 zemalja, među kojima i šestero hrvatskih atletičara. Prvog dana natjecanja nastupili su Filip Mihaljević u kvalifikacijama kugle te Marino Bloudek u kvalifikacijama utrke na 800 metara.

Mihaljević se rutinski plasirao u finale bacivši kuglu 21.20 m, što je bio ukupno drugi rezultat kvalifikacija. Bolji od njega bio je tek Talijan Zane Weir s rezultatom 21.46 m. Borba za medalje je u petak s početkom u 17.25 po hrvatskom vremenu.

Podsjetimo, Mihaljević je prije dvije godine na dvoranskom EP-u u Torinu bio treći osvojivši tek treću medalju za Hrvatsku u povijesti ovog natjecanja. Prve dvije je osvojio Branko Zorko na 1500 metara, broncu 1992. u Genoi, te srebro dvije godine kasnije u Parizu. Atletičaru splitskog ASK-a je osobni rekord u dvorani 21.84 m, a ove godine je najdalje bacao 21.42 m.