Roma preživjela penal u Toskani i stigla do trećeg mjesta

ROMA je slavili s 2:0 na gostovanju kod Empolija u posljednjoj utakmici subotnjeg programa 8. kola Serie A, te sje svojom trećom uzastopnom prvenstvenom pobjedom privremeno stigla do trećeg mjesta na ljestvici s 14 bodova.

Rimljane je u vodstvo doveo N'Zonzi u 36. minuti. Domaća momčad je mogla do izjednačenja u 58. minuti, ali je Caputo promašio kazneni udarac i poslao loptu visoko preko vrata. Pobjedu Rome potvrdio je Edin Džeko pogotkom u 85. minuti.

Nekadašnji igrač zagrebačkog Dinama Ante Ćorić prvi se put našao među Rominim pričuvnim igračima nakon što je od 3. kola bio izvan sastava, ali mu trener Eusebio Di Francesco u ovom dvoboju nije odlučio dati priliku za prve minute u Serie A.

Juventus je na vrhu ljestvice s 24 boda, devet više od drugoplasiranog Napolija koji ima utakmicu manje. Roma ima 14 bodova iz osam utakmica, a Fiorentina, Inter i Sassuolo imaju po 13 bodova iz sedam nastupa. U zoni ispadanja su Empoli (5), Frosinone (1) i Chievo (-1).