Rijeka je razočaranje večeri u Europskoj ligi, a bivši igrač Rijeke hit i junak

Screenshot (Youtube)

ŠERIF je u četvrtom kolu Europske lige na gostovanju iznenadio moskovski Lokomotiv rezultatom 2:1, a junak pobjede je hrvatski nogometaš Josip Brezovec.

Lokomotiv je poveo u 26. minuti pogotkom Farfana, a onda je na scenu stupio Brezovec. Prvo je u 41. minuti asistirao za izjednačujući gol Badibange, a onda u 53. minuti s ruba kaznenog prostora sjajno pogodio za veliku pobjedu moldavske momčadi.

Brezovec je donio Šerifu prvu pobjedu u tijesnoj skupini i približio ga europskom proljeću. Moldavski prvak izjednačio se s Kopenhagenom na vrhu, s bodom više od Lokomotiva i četiri više od Zlina.

U Šerif je Brezovec stigao 2016. godine iz Rijeke za sitnu odštetu. Četiri godine prije toga je stigao na Kantridu iz Slavena, a onda je 2014. otišao na posudbu u talijanskog drugoligaša Speziju. Tada je Matjaž Kek poludio i nije skrivao razočaranje što ga je uprava kluba poslala u Italiju. Možda bi s njim Rijeka sinoć barem izgledala malo bolje u teškom 1:4 porazu od Austrije...