Kineska liga

Prvi derbi hrvatskih trenera u kineskoj Superligi. Leko pobijedio Bilića

SHANGHAI PORT hrvatskog trenera Ivana Leke pobijedio je Beijing Gouan, koji vodi Slaven Bilić, 3:1 u drugom kolu kineske Superlige.

Shanghai je do četvrte minute već vodio 2:0. U prvoj je minuti Brazilac Ricardo Lopes lijepo zabio na asistenciju Aarona Mooya, a zatim je isti igrač za 2:0 iskoristio neobjašnjivu pogrešku obrambenog igrača Beijinga koji mu je dodao loptu ravno u noge. Bilićeva momčad smanjila je u 22. minuti nakon lijepe akcije koju je pogotkom okrunio Jonathan Viera na asistenciju Cedrica Bakambua.

Beijing je napadao u drugom poluvremenu i pokušao doći do izjednačenja, ali nije uspio te je potvrdu pobjede Shanghaija donio Lu Wenjun golom u 81. minuti.

Ivan Leko je tako u svojoj drugoj utakmici na klupi Shanghai Porta došao do druge pobjede, nakon što je u prvom kolu bio bolji od Tianjina s impresivnih 6:1. Slavenu Biliću ne ide tako dobro te je zasad na dva poraza. U prošlom kolu je Beijing Gouan izgubio od Shanghai Shenhue 2:1.