KVALIFIKACIJE ZA SP 2022.

Pogledajte golove kojima je srušen san BiH o odlasku na SP u Katar

REPREZENTACIJA Bosne i Hercegovine danas je ostala bez šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo nakon što je na domaćem terenu u Zenici izgubila 3:1 od Finske.

U 25. minuti Ibrahim Šehić obranio je jedanaesterac Pukkiju, no ništa nije mogao četiri minute kasnije kada je iz velike blizine poentirao Marcus Forss.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SVE GOLOVE

Nadu u preokret domaćima je donio crveni karton Finca Jukke Raitale u 37. minuti zbog grubog prekršaja na Kolašincu, ali u 51. minuti poslije loše reakcije obrane BiH Robin Lod pogodio je za 2:0.

BiH je u igru vratio Dinamov dvojac u 69. minuti. Amer Gojak ubacio je iz slobodnog udarca, a odlično je pred golom reagirao Luka Menalo i zabio za 2:1. BiH ipak nije uspjela iskoristiti nalet nakon tog pogotka i u 73. minuti golom ju je poslije prekida šokirao Daniel O'Shaughnessy te tako zapečatio pobjedu svoje reprezentacije.