Pao u Oaki slomio Montepaschi

KOŠARKAŠI Panathinaikosa pobijedili su u Ateni pred 18.000 gledatelja Montepaschi 90:85 u prvoj od mogućih pet četvtfinalnih utakmica Eurolige.

Iako su košarkaši Panathinaikosa Montepaschiju dopustili tek jedno vodstvo na utakmici (6-4 u 4. minuti), ne može se reći da njihova pobjeda nije bila ugrožena, pogotovo nakon što je u 36. minuti susreta Stonerook pogodio jedno slobodno bacanje kojim su se gosti približili na samo dva koša zaostatka, 73:71.

Može se reći da je dvoboj prelomio pogođenom tricom Nicholas za 82:74 nešto više od tri minute prije kraja susreta, a sudbinu gostiju nešto kasnije je definitivno zapečatio Fotsis tricom za plus 11, odnosno vodstvo domaćina 88:77.

Montepaschi je imao 7 skokova više (39:32), a prevagu na stranu zelenih donio je puno bolji šut. Domaći su za dva poena gađali odličnih 59 posto (22-37), gosti tek 48 posto (21-43). Obje su momčadi pogodile 8 trica, ali su domaćini za takav učinak potrošili 10 pokušaja manje (18)!

Nikola Peković bio je najbolji kod Panathinaikosa s 21 košem (8-10 iz igre, 5-7 iz slobodnih bacanja). U Montepaschiju su dvojica igrača odigrala sjajnu utakmicu. Romain Sato je ubacio 29 poena uz 9 skokova i čak 10 iznuđenih prekršaja, dok je Terrel McIntyre postigao 27 koševa uz 6 skokova i 6 asistencija.