NBA NOĆ ČUDESNIH PREOKRETA Bogdanović nadoknadio minus 22, Spursi minus 23

SINOĆ je bilo uzbudljivo na terenima NBA lige.

U prvoj utakmici večeri Indiana Pacersi našeg Bojana Bogdanovića uspjeli su preokrenuti zaostatak od 22 poena razlike protiv Detroita na domaćem terenu. Indijanci su na kraju upisali zasluženu pobjedu od 107:100.

Prve tri četvrtine prošle su u znaku Pistonsa, Indiana je imala dvoznamenkast zaostatak, ali su se sredinom posljednje četvrtine domaćini probudili te u završetku utakmice stigli do velike pobjede.

Indianu je do pobjede vodio Victor Oladipo s 21 poenom i 15 skokova. Bojan Bogdanović je za 35 minuta u igri upisao 15 poena, dva skoka i tri asistencije.

Kod Pistonsa istaknuli su se Jackson i Bradley s po 16.

Zanimljivu utakmicu odigrali su i San Antonio Spursi protiv Oklahoma Thundera. Na kraju je slavila ekipa iz Teksasa rezultatom 104:101.

Oklahoma je bolje započela utakmicu, na kraju prve četvrtine vodili su s 15:32. Početkom druge četvrtine imali su prednost od 22 poena razlike. Ipak, Spursi su bolje igrali u posljednjoj četvrtini te tako stigli do pobjede od 104:101.

Spurse je predvodio Aldridge s 26 poena i devet skokova. U redovima gostiju najbolji je bio Carmelo Anthony s 20.

Nakon lošeg otvaranja sezone, Cleveland Cavaliersi upisali su treću pobjedu zaredom

U svojoj Quicken Loans Areni u produžecima sa 118:113 slavili su protiv Los Angeles Clippersa.

Clippersi su gotovo cijelo vrijeme držali prednost, a Cavsi im nisu dopuštali da se rezultatski odmaknu. Iako su gosti iz Los Angelesa u jednom trenutku vodili i s plus 15, NBA doprvaci uspjeli su osigurati produžetke iz kojih su izašli kao pobjednici.

Cavse je do četvrte pobjede u nizu predvodio neumorni LeBron James s 39 poena, 14 skokova i šest asistencija. Kod gostiju Blake Griffin upisao je double-double učinak s 23 poena, 12 skokova i 5 asistencija.

Najveće iznenađenje večeri priredili su košarkaši Miami Heata koji su u gostima slavili protiv Washington Wizardsa s 91:98.

Miami je do velike pobjede predvodio Whiteside s 22 poena, a kod Wizardsa istaknuo se Beal s 26.