Kostelić i Raich i dalje izjednačeni na vrhu

U NORVEŠKOM Kvitfjellu Ivica Kostelić sa startnim brojem 32 nije uspio osvojiti niti jedan bod, baš kao niti dan ranije, ali je i dalje zadržao vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog kupa, koje dijeli s Austrijancem Benjaminom Raichom. Obojica imaju 837 bodova, a Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji trenutno zauzima 13. mjesto u ovoj utrci, sada ima 829 bod, samo osam manje od vodećeg dvojca.

Budući da je Svindal u petak bio treći u spustu, njegovo trenutno 13. mjesto u subotnjoj utrci može se tretirati kao ''dobra vijest'' za Ivicu Kostelića, koji je za vodećim, Austrijancem Klausom Kröllom zaostao dvije sekunde i 73 stotinke, te trenutno zauzima 38. mjesto. Benjamin Raich je startao prije Kostelića, ali je promašio jedna vrata i nije završio utrku.

Ukoliko se ne dogodi senzacija do kraja utrke, Kröllu će ovo biti prva pobjeda u karijeri u spustu. Drugo mjesto osvojio je još jedan Austrijanac, Michael Walchoffer, sa zaostatkom od 27 stotinki, dok je treći bio pobjednik spusta u petak, Kanađanin Manuel Osborne-Paradis, sporiji za 46. stotinki od Krölla.

Švicarac Didier Cuche, koji također kandidira za ukupnu pobjedu u Svjetskom kupu, trenutno zauzima 12. mjesto.

Za utrku su prijavljena 62 skijaša, a sa startnim brojem 54 će niz stazu krenuti još jedan hrvatski predstavnik, Natko Zrnčić-Dim.