Kapetan Džeko presudio Chievu i lansirao Romu do četvrtog mjesta

ROMA je prekinula seriju od tri remija u nizu. Rimljani su razbili Chievo 3:0 u Veroni i nakon odigranog susreta 23. kola se izjednačili na četvrtom mjestu s gradskim rivalom Lazijom.

Stephan El Shaarawy je u 9. minuti doveo Romu u vodstvo. N'Zonzi je glavom ubacio pred golom Chieva, El Shaarawy pobjegao obrani i zabio za vodstvo. Potom je kapetan Edin Džeko devet minuta kasnije izveo minijaturu za drugi pogodak gostiju. S desne strane oslobodio se svog čuvara i lijevom nogom poslao loptu u suprotni kut za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Aleksandar Kolarov nakon sjajne akcije i asistencije Džeke u 51. minuti.

S 38 bodova Roma se izjednačila s Lazijom i privremeno zasjela na četvrto mjesto. Chievo je prikovan za dno s devet bodova. Na vrhu je Juventus sa 60 bodova. Devet bodova manje ima drugoplasirani Napoli, a čak 20 bodova zaostatka ima Inter koji je treći.