Harrison propustio tri vezane meč lopte, Murray lakoćom do trećeg kola US Opena

MLADI, 18-godišnji američki tenisač Ryan Harrison, koji je u 1. kolu US Opena eliminirao Ivana Ljubičića, propustio je veliku priliku za još jednu pobjedu na posljednjem Grand Slam turniru sezone u New Yorku.

Vrlo neizvjestan meč u pet setova odigrao je Harrison protiv Ukrajinca Sergija Stahovskija, a odluka je na kraju padala u tie-breaku petog seta. Podsjećamo, US Open je jedini Grand Slam turnir na kojem se i u odlučujućem setu igra tie-break. Harrrison je imao vodstvo 6-3, samo da bi posljednjih pet poena u meču osvojio ukrajinski tenisač.

Britanac Andy Murray, četrtvi nositelj i finalist ovoga turnira 2008. godine, svladao je bez izgubljenog seta u 2. kolu Jamajčanina Dustina Browna 7:5, 6:3, 6:0.

Malo poznati Francuz Benoit Paire, koji je, poput Ryana Harrisona, glavni ždrijeb izborio kroz kvalifikacije, servirao je za meč u četvrtom setu protiv Španjolca Feliciana Lopeza. No, ljevoruki Španjolac se izvukao iz gubitne situacije, te je na kraju dobio peti set sa 6:2.

Iznenađenje je priredio Španjolac Daniel Gimeno-Traver, koji u zadnje vrijeme igra najbolji tenis u karijeri, ali je poznat kao izraziti ''zemljaš''. No, u New Yorku mu odlično ide i na betonu, te je u 2. kolu pobijedio Francuza Jeremyja Chardyja 4:6, 6:2, 6:0, 7:6(2).