EP U21 bez Hrvatske: Raj za skaute sa svih strana svijeta

U prvoj utakmici dana Englezi su svladali Fince 2:1, no nisu pružili uvjerljivu igru. Gordi Albion je došao u vodstvo u 15. minuti, a strijelac je bio veznjak Wigana Cattermole. Međutim, Englezi nakon pola sata igre ostaju sa 10 igrača - Sadik je krenuo sam na engleski gol, a Mancienne ga je srušio.

Sudac je pokazao na bijelu točku, a mladog braniča Chelseaja isključio iz igre. Sa 11 metara bio je siguran Sparv. Ipak, pobjedu Englezima osigurao je Micah Richards. Igrač Cityja je u 53. minuti bio najviši u šesnaestercu i nakon kornera glavom zabio za konačni rezultat.

U drugoj odigranoj utakmici Španjolska i Njemačka odigrale su bez pobjednika. U tvrdoj utakmici na kojoj je sudac pokazao pet žutih kartona nije bilo golova.