ŠPANJOLCI IZJEDNAČILI Pavić izgubio od Bautiste-Aguta u Osijeku

ANTE PAVIĆ izgubio je od Roberta Bautiste-Aguta s 0:3 u drugom meču Hrvatske i Španjolske u 1. kolu Davis Cupa, pa je nakon prvog dana rezultat 1:1. Španjolac je slavio s 6:4, 6:2, 6:3 u Gradskom vrtu, čime nije dopustio iznenađenje.

Iskusni 16. igrač svijeta od starta je bolje zaigrao protiv 486. tenisača na ATP listi, te bez većih problema donio svojoj reprezentaciji izjednačenje u velikom dvoboju.

Pavić, kojem je ovo bio debi u Davis Cupu, pružio je solidan otpor u dvosatnom dvoboju.

Odluku o pobjedniku koji će se probiti u četvrtfinale Davis Cupa čekat ćemo do nedjelje, a subotnja igra parova jednu će reprezentaciju približiti tom cilju.

Hrvatski izbornik Željko Krajan na ždrijebu je za igru parova nominirao Marina Draganju i Nikolu Mektića, a španjolska izbornica Conchita Martinez se odlučila za aktualne pobjednike Roland Garrosa Feliciana i Marca Lopeza. Izbornici do sat vremena prije početka dvoboja mogu promijeniti svoje nominacije.

Ante Pavić - Roberto Bautista-Agut 0:3 (4:6, 2:6, 3:6)

TREĆI SET

3:6 KRAJ! Bautista-Agut je pobijedio Ante Pavića, te izjednačio na 1:1 između Hrvatske i Španjolske u 1. kolu Davis Cupa.

3:5 - Pavić je servirao za ostanak u meči i uspio je smanjiti rezultat. Roberto će servirati za pobjedu.

2:5 - Nakon breaka, Španjolac je bez problema odradio gem na svoj servis, uz samo jedan izgubljeni poen.

2:4 Break! - Bautista-Agut propustio je tri break lopte, no onda je iskoristio četvrtu i sada je jako blizu pobjede u Osijeku.

2:3 - Dvije break lopte imao je Pavić na servis Španjolca, ali ponovno nije uspio.

2:2 - Pavić je dopustio svega jedan poen protivniku na svoj servis, te je izjednačio.

1:2 - Hrvatski tenisač igrao je do 30:30, a onda je Španjolac po tko zna koji put s dva vezana poena završio posao.

1:1 - Tri break lopte imao je Bautista-Agut, ali se Pavić uspio izvući i ipak osvojiti gem na svom servisu.

0:1 - Ponovno je Pavić bio blizu na servis Španjolca, koji je nakon 40:40 uspio osvojiti dva poena u nizu i krenuti vodstvom u trećem setu.

DRUGI SET

2:6 - Bautista-Agut vodi s 2:0 u setovima! Novi, drugi break u drugom setu napravio je Španjolac i sada ima velikih 2:0.

2:5 - Hrvatski tenisač bio je blizu breaka, imao 40:40, ali je izgubio dva ključna poena.

2:4 - Pavić je iz jedan izgubljen poen smanjio rezultat.

1:4 - Bez problema Španjolac je povisio vodstvo i sve je bliže osvajanju drugog seta.

1:3 - Prvi gem u drugom setu osvojio je Pavić i to bez izgubljenog poena.

0:3 - Roberto-Agut je, nakon velike borbe s Pavićem, uspio obraniti servis i povisiti na 3:0.

0:2 Break! - Nakon tri break lopte Španjolac je uspio oduzeti servis Paviću te krenuti prema osvajanju drugog seta.

0:1 - Pavić je na servis protivnika uspio osvojiti tek jedan poen, pa je Bautista-Agut poveo na startu drugog seta.

PRVI SET

4:6 - Bautista-Agut vodi s 0:1 u setovima! Ponovno je Španjolac oduzeo break Paviću za prednost na startu dvoboja.

4:5 Break! - Sjajni Pavić odmah je vratio break, te dopustio protivniku na njegov servis svega jedan poen!

3:5 Break! - Nakon 30:30 Bautista-Agut je sjajnom igrom stigao do dva vezana poena i napravio važan break u prvom setu.

3:4 - Poveo je Pavić s 15:0, ali je Španjolac preokrenuo i poveo s 4:3.

3:3 - Hrvatski tenisač je uzvratio, te uz samo jedan izgubljen poen izjednačio.

2:3 - Španjolac je lako rješio svoj servis.

2:2 - Sjajna igra Pavića u četvrtom gemu, koji je osvojio bez izgubljenog poena.

1:2 - Odlično je Pavić igrao u trećem gemu, imao 30:30, ali je nakon toga Bautista-Agut s dva vezana poena završio posao.

1:1 - Pavić je nakon velike borbe uspio obraniti svoj servis.

0:1 - Bautista-Agut je krenuo na svoj servis i nakon 30:30 stigao do vodstva na startu.