Dortmund nakon devet godina pao na Bay Areni

POSLIJE Bayerna, koji nije uspio svladati Koln u Munchenu (1:1), još veći šok doživjela je Borussia Dortmund. Momčad Thomasa Tuchela izgubila je kod Bayer Leverkusena s 2:0 u 6. kolu Bundeslige.

> Koln zaustavio Bayern, Kramarić asistirao u pobjedi Hoffenheima, Kovač upisao drugi poraz

Goste je već u 10. minuti načeo Admir Mehmedi, koji je zabio glavom nakon kornera koji je s desne strane izveo Hakan Calhanoglu. Pokušao je Dortmund izjednačiti preko Pierre-Emericka Aubameyanga, ali nije uspio te je kažnjen u 79. minuti. Ponovno je Calhanoglu s lijeve strane sjajno centrirao na rub peterca, gdje je Chicharito u padu pogodio i osigurao veliku pobjedu.

Također, ekipa Rogera Schmidta svladala je Borussiju na svojoj Bay Areni prvi put od 19. svibnja 2007. godine, čime je spriječio protivnika da pobjedom stigne na svega bod od vodećeg Bayerna.