Cuevas predao, Veić prošao u 2. kolo Roland Garrosa

ANTONIO VEIĆ prvi je hrvatski tenisač koji se uspio plasirati u 2. kolo ovogodišnjeg Roland Garrosa. Lošinjaninu je u četvrtom setu meč predao Urugvajac Pablo Cuevas.

Nakon poraza Marina Čilića, Ivana Dodiga i Ive Karlovića, neočekivano je hrvatskom tenisu prvu pobjedu u glavnom turniru na pariškoj zemlji donio trenutno 227. igrač svijeta. Pri Veićevom vodstvu 4-6, 6-3, 6-2, 3-1 Cuevas je shvatio da više ne može nastaviti meč.

Naš je 23-godišnji tenisač tako došao do svoje druge pobjede u glavnom dijelu jednog Grand Slam turnira. Prvu je ostvario prošle godine na Australian Openu, svladavši Austrijanca Daniela Köllerera.

Cuevasu (52. na ATP-ovoj ljestvici) je u ponedjeljak dovoljan bio jedan break za osvajanje prvog seta, no nakon toga je praktički sve bilo u znaku Veića. U četvrtom je gemu drugog seta prvi put oduzeo servis Urugvajcu i mirno priveo tu dionicu meča kraju. U trećem je setu odmah u prvom gemu napravio novi obrat, u nastavku dodao još jedan i došao do značajne prednosti.

I četvrti je set Veić otvorio breakom, no u sljedećem mu je gemu Cuevas uzvratio. Priča se, međutim, nastavila novim Veićevim obratom za 2-1, a ubrzo nakon toga Cuevas se odlučio za predaju.

Veića u 2. kolu očekuje dvoboj protiv 28. nositelja, Rusa Nikolaja Davidenka, s kojim još dosad nije odmjeravao snage.

Schiavone protiv Oudin lako do 2. kola turnira kojeg je prošle godine osvojila

Ženski dio današnjeg (ponedjeljak) programa 1. kola Roland Garrosa prošao je bez većih iznenađenja. Prošle su braniteljica naslova Francesca Schiavone, te prva i treća igračica svijeta, Caroline Wozniacki i Vjera Zvonarjeva.

Schiavone, koja je lani na pariškoj zemlji postala prva talijanska osvajačica nekog Grand Slam turnira, otvorila je put prema obrani naslova uvjerljivom pobjedom protiv 19-godišnje Amerikanke Melanie Oudin sa 6-2, 6-0.

Jednako je ekspresna bila i Wozniacki koja je sa 6-0, 6-2 iz francuske prijestolnice ispratila japansku veteranku, 40-godišnju Kimiko Date-Krumm. Malo je više posla imala Zvonarjeva koja je nadigrala Španjolku Lourdes Dominguez Lino sa 6-3, 6-3.