Červar startao pobjedom u Ligi prvaka: Bičanić "napunio" Barcelonu, Partizan izgubio

U UTAKMICI prvog kola Zagrebove, A-skupine rukometne Lige prvaka, Barcelona je u svojoj Blaugrani pobijedila francuski Chambery 28:25.

Slavili su europski prvaci zahvaljujući sjajnim obranama BiH-reprezentativca Danijela Šarića, najzaslužnijeg za preokret domaćih u drugom poluvremenu, nakon što su na poluvremenu Francuzi vodili 16:13. Skinuo je najkorisniji igrač prošlosezonskog Final Foura Lige prvaka Francuzima ukupno 20 lopti, od čega pet sedmeraca i četiri u drugom poluvremenu.

Najbolje se s njim u francuskim redovima nosio hrvatski reprezentativac Damir Bičanić, koji mu je zabio osam golova, te tako postao najbolji strijelac utakmice.

U redovima Barcelone pored Šarića prva imena su bili Laszlo Nagy sa šest i Juanin Garcia sa pet golova.

U trećoj utakmici prvog kola Zagrebove skupine švicarski je Schaffhausen pobijedio Bosnu u Sarajevu 34:23.

Do uvodne je pobjede stogao skopski Metalurg bivšega hrvatskog izbornika Line Červara, koji je u Skopju pobijedio Koper 28:23.