Ajax se provukao protiv Volendama

NOGOMETAŠI Ajaxa na svojoj su Amsterdam Areni pobijedili posljednjeplasiranog Volendama s minimalnih 2:1 u zadnjem susretu 24. kola prvenstva Nizozemske, s tim da su gosti čak i vodili.

Doveo ih je u vodstvo Gerson Sheotahul u 15. minuti. Na 1:1 izjednačio je svojim 13. golom u sezoni Urugvajac Luis Suarez (29. minuta), da bi sva tri boda momčadi Marca van Bastena donio Thomas Vermaelen u 75. minuti na asistenciju Miralema Sulejmanija.

Hrvati Dario Cvitanić i Darko Bodul nisu nastupili u redovima domaće momčadi.

Senzacionalnu seriju nastavlja momčad bivšega engleskog izbornika Stevea McClarena, Twente iz Enschedea. Slavio je Englezov sastav ovaj put kod Sparte u Rotterdamu 2:1. Četrnaesta je to ligaška utakmica Twentea bez poraza. Posljednji su put u Eredivisieji izgubili 9. studenog prošle godine, na gostovanju kod vodećeg AZ Alkmaara (3:0). Deset puta u istom su razdoblju upisali pobjede.

Slavio je u 24. kolu i Feyenoord. Roterdamski je sastav bio bolji na gostovanju od De Graafschapa 2-0.

Eredivisie, 24. kolo:

De Graafschap - Feyenoord 0:2 (El Ahmadi 54, Tomasson 90)

Utrecht - NEC 0:2 (El Akchaoui 78, Tshibamba 80)

Sparta Rotterdam - Twente Enschede 1:2 (Knol 31-11m / van Gessel 4-ag, Janssen 90)

Ajax - Volendam 2:1 (Suarez 29, Vermaelen 75 / Sheotahul 15)

Redoslijed: 1. AZ 60, 2. Twente 51, 3. Ajax 48, 4. PSV 45, 5. Heerenveen 45...