Zvezda zamalo prokockala 3:0, Široki remizirao s Ircima

CRVENA ZVEZDA slavila je 4:3 na gostovanju kod bjeloruskog Naftana u prvoj utakmici drugog pretkola Europa lige. Zvezda se ipak iz Novopolotska vraća nezadovoljna jer je vodila 3:0.

Zvezdaši su prvo poluvrijeme odigrali odlično i dva puta preko Milunovića i jedim pogotkom Kasalice poveli 3:0. Gavryushk je u nastavku zabio dva gola da bi Kasalica povećao na 4:2. Konačnih 4:3 djelo je Zhukovskog u 76. minuti.

Anži Mahačkala, koji zbog Uefine zabrane europske utakmice igra na stadionu Saturna, je sa samo 1:0 svladao mađarski Honved. Čelik iz Nikšića teško je stradao kod Metalurga. Poražen je 7:0 čime se oprostio od danjeg natjecanja.

Sarajevo poraženo, Široki remizirao

Sarajevo je poraženo na gostovanju kod Levskog. Završilo je 1:0, a jedini pogodak je zabio Raykov u 70. minuti.

Široki Brijeg na svojoj je Pecari remizirao s irskim St. Patrick'som 1:1. Gosti su nisu iskoristili penal u 11. minuti, ali ubrzo nakon toga je Fagan zabio za 1:0. Domaćini su još u prvom poluvremenu ostali s igračem manje nakon što je Jurčević dobio drugi žuti. No, nadu Širokom da može proći dalje donio je Brazilac Wagner u posljednjoj minuti utakmice.