ATLETICO MADRID došao je i do osme uzastopne pobjede u Europa ligi. U četvrtak je na Vicente Calderonu svladao Hannover s 2:1 i s minimalnom prednošću putuje na uzvrat.

Radamel Falcao je već u devetoj minuti zabio za vodstvo domaćih, ali Mame Biram Diouf je prije kraja poluvremena vratio Nijemce u igru. U samoj završnici utakmice Eduardo Salvio je udarcem s 20-ak metara ipak donio pobjedu momčadi Diega Simeonea.

Jedini španjolski klub koji u četvrtak nije bio uspješan je Valencia, ali gostujući poraz 2:1 protiv AZ Alkmaara svakako mogu nadoknaditi na svojoj Mestalli. Strijelci za nizozemsku momčad bili su Brett Holman i Maarten Martens, a autor pogotka koji Valenciji daje dobru priliku u uzvratu bio je Mehmet Topal.

Istu prednost kao Atletico i AZ stekao je i Sporting koji je u Lisabonu svladao ukrajinski Metalist (2:1). Portugalci su u drugom poluvremenu poveli s 2:0, ali su primili pogodak u posljednjoj minuti s bijele točke i značajno si otežali predstojeći posao u Harkivu.

Europa liga, četvrtfinale, prve utakmice:

Schalke - Athletic 2-4 (Raul 22, 59 / Llorente 20, 73, De Marcos 81, Muniain 90)

Atletico - Hannover 2-1 (Falcao 9, Salvio 89 / Diouf 38)

AZ - Valencia 2-1 (Holman 45, Martens 79 / Topal 51)

Sporting - Metalist 2-1 (Izmailov 51, Insua 64 / Xavier 90 - 11m)