Velika Vahina pobjeda! Alžir razbio Južnu Koreju i slavio na SP-u nakon 32 godine

Montaža: Index

U PORTO ALEGREU Alžir je s 4:2 pobijedio Južnu Koreju u utakmici drugog kola skupine H Svjetskog prvenstva.

Alžir, kojeg vodi bivši trener Dinama Vahid Halilhodžić, odlično je otvorio utakmicu i poveo u 26. minuti pogotkom Islama Slimanija nakon sjajnog solo-prodora. Samo dvije minute kasnije bilo je 2:0. Rafik Halliche je fantastično skočio nakon ubačaja iz kuta i poslao loptu u mrežu. Za kraj fantastičnog prvog poluvremena zabio je i Abdelmoumene Djabou.

U drugom dijelu Južna Koreja je krenula na sve ili ništa i već nakon pet minuta igre je uspjela smanjiti rezultat. Uz dosta sreće, nakon što je loptu primio leđima, zabio je Heungmin Son. Ipak, Alžir nije dao nadu suparniku, te je vratio tri gola prednosti preko Yacinea Brahimija koji je zabio nakon odlične akcije. Do kraja susreta Južna Koreja je samo ublažila poraz pogotkom Koo Ja-cheola.

Belgija je na vrhu skupine H sa šest bodova i sigurna je u osmini finala. Alžir je drugi s tri, dok su Rusija i Južna Koreja na začelju s po jednim bodom.

U 3. kolu, koje je na rasporedu 26. lipnja, igrat će Južna Koreja - Belgija (Sao Paulo) i Alžir - Rusija (Curitiba).