Ronaldo donio bod Realu, Modrić propustio srušiti Atletico!

MADRIDSKI derbi završen je bez pobjednika. Atletico i Real su odigrali 2:2.

Real je sjajno otvorio utakmicu na Calderonu i poveo već u trećoj minuti kada je Benzema iskoristio asistenciju Di Marije. Mogao je Real i do dva gola prednosti, no domaći vratar Courtois je fantastično zaustavio pokušaje Ronalda i Benzeme.

Kazna je stigla u 28. minuti kada je Koke izjednačio iskosa s desne strane, a šok za Real uslijedio je u posljednjim trenucima prvog poluvremena kada je Gabi s 35 metara bombom iznenadio Diega Lopeza.

Atletico je u dva navrata preko Diega Coste mogao odlučiti derbi, no oba puta je uspješniji bio vratar Reala. Nakon nekoliko promašaja Ronaldo je konačno u 82. minuti zabio za 2:2.

Četiri minute kasnije Modrić je mogao riješiti utakmicu, ali je s ruba kaznenog prostora neometan tukao silovito i visoko iznad gola.

Real ima tri boda više od Atletica, ali samo jedan više od drugoplasirane Barcelone.