Iračani zaustavljeni u polufinalu: Francuzi protiv Urugvajaca za svjetsko zlato!

URUGVAJCI su zaustavili senzaciju Svjetskog prvenstva u Turskoj! Mladi Iračani imali su sve u svojim rukama. Prvo su poveli preko Adnana u 34. minuti, ali dvije minute prije kraja utakmice Bueno je izjednačio na 1:1. Nakon što su mreže mirovale u produžecima, igrači su pristupili penalima, a u sedmoj seriji Iračanin Salman pucao je preko gola i Urugvajci su započeli sa slavljem.

S druge strane, francuska reprezentacija prva je osigurala plasman u finale Svjetskog prvenstva za igrače do 20 godina. Mladi Francuzi u polufinalu su svladali Ganu s 2:1.

Francuze je u borbu za naslov prvaka gurnuo mladi veznjak Bastie (na posudbi iz Lillea), Florian Thauvin, koji je postigao dva pogotka - prvi u 43., a drugi u 74. minuti.

Jedini gol za Ganu zabio je Assifuah u 47. minuti.

Finalna utakmica na rasporedu je 13. srpnja u 21 sat, dok će se nešto ranije od 18 sati istog dana za broncu boriti Irak i Gana.