Altidore prekinuo dugi post za pobjedu nad Nigerijom

JOZY ALTIDORE zabio je dva pogotka za pobjedu SAD-a protiv NIgerije 2:1 u pripremnoj utakmici za SP.  Altidore od prosinca nije zabio za svoj klub Sunderland ni za reprezentaciju. Prekinuo je sušu sa pogotkom u svakom poluvremenu pa SAD putuju u Brazil "na krilima" dvije pobjede u dva pripremna susreta.

Nigerijski napadač Victor Moses pokvario je nade američkog vratara Tima Howarda da u svom stotom nastupu u dresu američke reprezentacije ne primi gol, nakon što je realizirao kazneni udarac pred kraj utakmice. Altidore je prvi gol za SAD zabio u 32. minuti, a vodstvo svoje momčadi povećao na 2:0 u 68. minuti.

Nigerija je do jedinog pogotka na utakmici došla u 86. minuti nakon što je Matt Besler srušio Mosesa u kaznenom prostoru, a ovaj nakon toga realizirao penal .

SAD otvara svjetsko prvenstvo u skupini G utakmicom protiv Gane 16. lipnja, a nakon toga je čekaju Portugal i Njemačka. Nigerija igra protiv Irana, Bosne i Hercegovine te Argentine u skupini F.