Plenković je bijesan, traži smjenu cijele Uprave: "Godinama jedem da ne kažem što"
REAKCIJE na pljačku Ine tešku milijardu kuna ne prestaju stizati.
Podsjetimo, u akciji koju su u subotu pokrenuli Uskok i policija na meti istražitelja našli su se direktor u Ini Damir Škugor, predsjednik Hrvatske odvjetničke komore (HOK) Josip Šurjak, njegov poslovni partner Goran Husić s kojim je suvlasnik tvrtke OMS Upravljanje, Škugorov otac Dane te predsjednica Uprave tvrtke Plinara istočne Slavonije Marija Ratkić.
Šteta za Inu prelazi milijardu kuna, protuzakonita zarada Damira Škugora i njegova oca Dane Škugora je gotovo pola milijarde kuna, dok je Goran Husić profitirao za preko 90 milijuna kuna, a Josip Šurjak za 68.9 milijuna kuna. Škugor i Ratkić su članovi HDZ-a, a Šurjak je Plenkovićev kolega s faksa i u kumskim odnosima s tajnikom HDZ-a Katičićem.
ŠEF VLADE i HDZ-a Andrej Plenković danas je doslovno rekao da bi mu trebalo čestitati jer je zahvaljujući vladi spriječena pljačka u Ini. No, činjenice na podržavaju njegove bahate izjave. Ne samo da vlada nije otkrila pljačku stoljeća nego ju je direktno omogućila. To je prava istina i nije ju teško dokazati, ma što Plenković arogantno tvrdio.
>> Opširnije
POTPREDSJEDNIK vlade za gospodarstvo Oleg Butković (HDZ) je za Novu TV govorio o pljački u Ini.
>> Opširnije
PREDSJEDNIK Kluba zastupnika HDZ-a Branko Bačić je u Dnevniku HTV-a reagirao na zahtjeve oporbe koja smatra da vlada zbog plinske afere koja potresa Hrvatsku treba dati ostavku. Bačić je rekao kako oporba očito zaziva izvanredne izbore.
>> Opširnije
PREMIJER Andrej Plenković danas je održao press konferenciju na kojoj je govorio o pljački Ine teškoj oko milijardu kuna. Između ostalog, na presici je rekao da je nešto manje od polovice tog novca, konkretno 450 milijuna kuna, uplaćeno u državni proračun RH, čime je imputirao da Hrvatska može raspolagati tim novcem. No to nije istina.
"Od prvog signala, niti u jednom trenutku institucije nisu dopustile da se ijedna kuna dovede u pitanje. Već je danas s računa jednog od uhićenih uplaćeno oko 450 milijuna kuna", rekao je danas Plenković na presici, dodavši kako "nema zaštićenih".
No što to točno znači? Ono što sigurno ne znači je da hrvatska država od danas može raspolagati tim novcem. Naime, taj novac je blokiran i privremeno uplaćen na poseban račun Ministarstva graditeljstva, prostornog uređenja i državne imovine.
>> Opširnije
KRAJEM lipnja ove godine Fina je objavila rezultate poslovanja poduzetnika u 2021. godini. U priopćenju i u tablici navela je top 5 poduzetnika po dobiti, a među njima i OMS Upravljanje.
>> Opširnije
PREDSJEDNIK stranke Fokus Davor Nađi na Facebooku je komentirao današnju izjavu Andreja Plenkovića, koji je govoreći o pljački stoljeća u Ini rekao kako se "ovih godina najeo tuđih da ne kažem čega".
>> Opširnije
ISTRAŽITELJI su tajno snimali uhićenog Ininog direktora, a među tajnim snimkama su i razgovori koje je Škugor vodio početkom srpnja ove godine.
>> Opširnije
KAKO nitko nije primijetio neobično velik rast prihoda od prodaje Plinare istočne Slavonije i pad marže?
>> Opširnije
Grmoja je objavio novi status u kojem poziva na prosvjede ispred središnjice HDZ-a u Zagrebu 10. rujna.
>> Opširnije
HDZ-ovac i bjelovarsko-bilogorski župan Marko Marušić danas je na Facebooku objavio status u kojem je napao sve koji za pljačku u Ini krive vladu i HDZ.
>> Opširnije
"Fotografija sa skupova, utakmica, imate posvuda. Jel to nešto neobično?" kaže Plenković.
Vidite li odgovornost Ćorića?
Jeste vi čitali te mailove o kojima se radi? Vidjeli ste što je Ćorić rekao. Sigurno neću vjerovati Vanđeliću, imao je 30.000 kuna kao član NO-a, sad govori da se nije slagao, a bio je suglasan sa svim odlukama. Pitao sam Ćorića je li on osobno zagovarao Škugora. Rekao mi je istinu, da nije.
Hoćete li tražiti smjenu Uprave?
Nisam mogao biti jasniji. Kojim jezikom trebam govoriti? Mi smo ti koji donosimo odluke. Vlada donosi odluke o ovoj temi. Ne na prijedlog nekog iz kompanije, NO... Mi. Konkretno ja, kao predsjednik vlade.
Osjećate li odgovornost što ste neke članove predložili u Upravu?
Osjećam se bijesan. Pojeo sam, da ne kažem čega ovih godina, mahom tuđih. Trpim jer sam naučilo da se ovakve stvari događaju, a mi smo tu da brinemo o napretku Hrvatske.
Borba protiv korupcije je prioritet ove vlade. Ima li nekog slučaja koji nije do kraja istražen i procesuiran? Živimo u demokraciji, znamo koje je tijelo za što nadležno.
Ali vi stavljate ljude na odgovorne pozicije...
Ovdje nema nikoga koga smo mi stavili na neku poziciju. To su ljudi koji su tamo bili.
Što znači tražiti odgovornost Uprave?
Idemo na to da odgovarati treba cijela Uprava, i hrvatski i mađarski članovi. Tražit ćemo odgovornost svih, a poduzimati korake koje možemo. Da bi se promijenio član Uprave, moramo imati suglasnost MOL-a. Moja politička poruka je jasna, kompanija djeluje u Hrvatskoj, ovakvu političku štetu kakvu mi trpimo zadnjih dana a da Uprava nije znala, nećemo ostati bez odgovora. Ja sam siguran da ono što činimo, činimo odgovorno i adekvatno.
Osjećate li i vi odgovornost?
Drug Grbin iz Kragujevca napada HDZ da je banda, umjesto da on i oporba jasno kažu da se hrvatska vlada bori protiv korupcije. Umjesto da čestitaju, oni žele politički profitirati jer su po zadnjim anketama na podu. Traže rušenje vlade, e pa neće tako ići.
Hoćete li smijeniti Nadzorni odbor?
Ne, ne možemo bez MOL-a. Dominantna odgovornost leži na Upravi. NO je u drugom planu. Ne radi se revizija rada NO-a, radi se revizija poslovanja Ine. Nije normalno da ovo traje usred krize a da baš nitko to ne vidi.
Tko je prvi primijetio - banke ili institucija vlade?
Zakonski okvir o sprečavanju pranja novca je takav da banke, kada uoče na računima transakcije koje su čudne, banke imaju odjel koji se bavi sprečavanjem pranja novca. Zakon smo donijeli mi, oni djeluju prema zakonu. Banke rade jer imaju zakonsku obvezu, a zakonsku obvezu donosi sabor na prijedlog vlade.
Kako Porezna nije primijetila?
To je druga faza. Novac je sačuvan.
Treba li mijenjati način prodaje plina, kako je HERA dala dozvolu firmi s jednim zaposlenim?
Imali smo sastanak s HERA-om. Dogodilo se sukladno zakonu. Kad se netko tek prijavljuje, dobije odobrenje, onaj tko to analizira, ne vidi što se kasnije zbiva, to rade druge institucije. Mene je zanimalo je li tu bilo pritisaka, lobiranja i utjecaja na HERA-u. Prema onome što su mi rekli, toga nije bilo.
Otkup Ine?
Država, vlada, nastoji ostvariti ciljeve temeljem mjerljivih parametara. Mi nismo kolekcionar umjetnina. Mi možemo dati ponudu na temelju profesionalne evaluacije. Ovakva kriza dokazuje da su sve odluke ranije da Ina ide u proces privatizacije bile pogrešne.
Jeste li već tražili smjenu Uprave?
Nema ostavki, vlada ima mehanizme kako da predlaže. Mi ne očekujemo da netko podnosi ostavke. Ovo nije situacija koja je sto posto u našim rukama. Ničeg se ne bojim, nije ni MOL-u ugodno, ali političku štetu trpimo mi. Ni MOL-u nije u interesu da se ovo događa.
Ako MOL ne bude surađivao?
Mi ćemo rješavati ovu krizu na zakonit način. Imali smo dovoljno pravnih sporova oko Ine, od kojih su neki loše završili za Hrvatsku. Moramo vući pametne i obazrive poteze u ovoj krizi. Moramo se pouzdati u pravni sustav.
Što je sa situacijom unutar HDZ-a, Škugor, Mikuljan, Ratkić...?
Nadležna tijela... Gradska organizacija će poduzimati oko Škugora, vinkovačka oko Ratkić. Ovdje je pravda slijepa. To što je netko član ne znači da on utječe na odluke koje mi donosimo. Spominje se svašta, gospodin Katičić je bio vjenčani kum gospodinu Šurjaku. Šurjaka znam od prve godine fakulteta. To ne znači da bilo kakav kontakt, kumstvo ima veze s tim da jedna osoba napravi ovakvo nešto. Pa ne traži ta osoba naše mišljenje.
Nije bitno je li unutar stranke bilo zagovaranja da Škugor bude direktor. Da je on imao tako velike kvalitete, onda bi postao nešto, a nije.
Čiju odgovornost u HDZ-u da tražim? Koga, pitam vas koga? Je li Katičić postavio Škugora u Inu? Nije. Ja, Filipović? Nije.
Zar nitko ne pita po kojoj se cijeni prodaje plin?
To ćete pitati Filipovića.
Šest mjeseci Ina ne želi reći po kojoj cijeni prodaju plin, a vladi to nije bilo čudno?
Uvjeren sam da su kolege pitali po kojoj cijeni se prodaje plin. Ovo su bile cijene plina prije krize, prije agresije. Nakon toga su enormno narasle.
Nitko se ne pita kako Slavonija odjednom troši toliko puno plina? Kakav je onda smisao vas?
To je smisao Uprave.
Vi ne osjećate nikakvu odgovornost?
Nisu oni ispod mene. To je kompanija koja je na burzi, u suvlasništvu. Pitajte Mikuljana zašto nije pitao po kojoj se cijeni prodaje nafta. Cilj sastanka je bio da saznamo ima li još ovakvih slučajeva.
"Ovo je neugodna situacija. Od prvog signala, niti u jednom trenutku institucije nisu dopustile da se ijedna kuna dovede u pitanje. Već je danas s računa jednog od uhićenih uplaćeno oko 450 milijuna kuna. Država čuva novac. Nema zaštićenih od korupcije", rekao je Plenković.
"Filipović je održao sastanak s NO-om Ine. Naša ključna poruka je da su institucije vlade otkrile ovaj slučaj zlouporabe. Njega nisu otkrili niti policija, niti pravosuđe, nego Ured za pranje novca, koji je dio Ministarstva odnosno vlade. To govori da je naša politička privrženost borbi protiv korupcije iznimno jaka.
Tek u drugom koraku se uključio DORH i ostali.
Druga politička poruka se odnosi na upravljanje Inom. Mi smo nezadovoljni da Uprava Ine nije vidjela da se ovo događa. Većinski vlasnik je MOL, Hrvatska ima 44 posto. Ovaj slučaj pokazuje da je model upravljanja Inom loš. Nevjerojatno je da četvrta razina upravljanja ima ovlasti sklapati ovakve ugovore. Zatražit ćemo odgovornost svih članova Uprave ine, i to bez ikakvih dilema. Tražit ćemo da krenemo s MOL-om u promjene u načinu upravljanja Inom.
Treći element o kojem smo razgovarali je politički aspekt. Svi članovi koalicije daju čvrstu potporu vladi. Vlada će se fokusirati na to da nastavi pomagati građanima. Svaku krizu smo prebrodili, očuvali smo radna mjesta, sačuvali gospodarstvo. Idući tjedan izlazimo s paketom mjera koje će pomoći građanima, vrtićima, školama, poduzetnicima, županijama...", rekao je Plenković.
"Damir Škugor prekršio je internu proceduru i zlorabio ovlasti; Nadzorni odbor traži unaprjeđenje poslovnih procesa
Na današnjoj izvanrednoj sjednici Nadzorni odbor Ine primio je na znanje zaključke s izvanredne sjednice Uprave Ine, održane jučer na temu USKOK-ove istrage protiv Damira Škugora. Predstavljeni su preliminarni nalazi interne istrage koji će se još nadopuniti, a prema kojima je identificiran određeni broj točaka u kojima su Damir Škugor i njegovi podređeni jasno prekršili interna pravila i procedure, što je dovelo do značajne financijske štete po Inu.
Ugovori o prodaji plina s fiksnom i varijabilnom cijenom uobičajena su poslovna praksa u svijetu. Fiksne cijene temelje se na tržišnim kotacijama za buduće ugovoreno razdoblje, koja je krajem 2020. godine bila 19,48 EUR/MWh. U to vrijeme potpisani su ugovori s fiksnom cijenom s drugim kupcima po sličnoj cijeni kako bi se opskrbilo hrvatsko tržište.
Međutim, Damir Škugor nije imao pravo ponuditi i potpisati ugovor s fiksnom cijenom s veleprodajnim kupcima koji nisu objavili javni natječaj s takvim uvjetima. Također, nije imao pravo potpisivati ugovore s fiksnom ili varijabilnom cijenom na razdoblje dulje od jedne godine. Damir Škugor svjesno je prekršio interna pravila i procedure jer je ponudio ugovor s fiksnom cijenom direktno, bez prijave na javni natječaj, na period duži od jedne godine. Isto tako, Damir Škugor je bio dužan navedene ugovore podastrijeti na znanje Upravi i svojim nadređenima na odobrenje, što nije učinio.
Sukladno preliminarnim internim nalazima, Uprava Ine odlučila je poduzeti niz osobnih, korektivnih i preventivnih radnji. Prije svega, donijela je odluku o suspenziji Damira Škugora s pozicije direktora Plina i energije, a njegov ugovor o radu bit će raskinut. Damir Škugor bit će opozvan iz nadzornih odbora u kojima predstavlja Inu kao dioničara. Također, ostali zaposlenici za koje se utvrdi da su nesavjesno postupili unutar svojih odgovornosti i ovlasti vezano za predmetni slučaj bit će suspendirani.
Kako bi se izbjegla daljnja šteta za Inu, Uprava je zaustavila sva daljnja plaćanja i preuzimanje obaveza prema spornim ugovorima koji su predmet USKOK-ove istrage te zatražila raskid tih ugovora, nakon pravnog razmatranja. U međuvremenu, privremeno je suspendirano donošenje svih odluka i prava potpisa koji se odnosi na bilo koju prodaju plina s fiksnom cijenom plina. Do daljnjega, Uprava Ine bit će donositelj odluke za podnošenje obvezujućih ponuda ili sklapanje bilo kojeg ugovora o prodaji plina s fiksnom cijenom plina.
Nadalje, INA će poduzeti sve potrebne aktivnosti radi pristupanja postupku povrata financijskih sredstava. S obzirom da kontrolni mehanizmi u Ini nisu adekvatno funkcionirali u poslovnim procesima, Nadzorni odbor Ine zatražio je vanjsku reviziju internih procesa, principa donošenja odluka te ugovora o prodaji i kupnji plina, a sve u svrhu poboljšanja i transparentnosti poslovnih procesa. Konačno izvješće Inine interne istrage očekuje se u narednim tjednima, a posljedično će se uvesti i dodatni mehanizmi kontrole."
Završio je sastanak parlamentarne većine. Premijer će dati izjavu u 15:30.
Završio je maratonski sastanak Uprave i Nadzornog odbora Ine. Po završetku sastanka izjava za novinare nije bilo, a najavljeno je priopćenje.
Zastupnik Domovinskog pokreta (DP) Daniel Spajić izjavio je u srijedu kako bi "apsolutno" trebalo smijeniti Nadzorni odbor i Upravu Ine te ocijenio da će teško proći zahtjev lijeve oporbe da vlada zbog Ine podnese ostavku i raspišu se prijevremeni izbori.
"Apsolutno bi trebalo smijeniti Nadzorni odbor i Upravu Ine", rekao je Spajić novinarima u saboru.
Upitan kako to da Mađari, koji su u upravljačkim strukturama i u Nadzornom odboru u Ini, nisu ništa primijetili u toj tvrtki, odgovorio je: "Pa možda su i primijetili, ali im možda nije bilo u interesu da primijete."
Već više od 4 sata traje sjednica Nadzornog odbora Ine nakon razotkrivanja prevare teške milijardu kuna.
NIKOLA Grmoja jutros je objavio sliku Gordana Jandrokovića u društvu uhićenog HDZ-ovog šefa Ine Damira Škugora.
>> Opširnije
PREDSTAVNICI SDP-a, Socijaldemokrata, Možemo, GLAS-a i HSS-a kažu da zbog malverzacija s prodajom plina u Ini traže ostavku Uprave i Nadzornog odbora te kompanije. Traže i ostavku vlade.
>> Opširnije
RADA ŠKUGOR, majka uhićenog HDZ-ovog direktora u Ini, u prosincu 2020. godine osnovala je tvrtku TRI D Rada d.o.o.
>> Opširnije
Julije Domac, posebni savjetnik predsjednika Republike za klimu i energiju, gostovao je u N1 Studiju uživo i komentirao pljačku Ine.
>> Opširnije
ZVIŽDAČICA Maja Đerek prozvala je HDZ-ovog Krunoslava Katičića.
>> Opširnije
DAMIR Škugor uhićen je zbog organiziranja pljačke oko milijardu kuna iz Ine. Škugor je u trenutku uhićenja široj javnosti bio relativno nepoznat, no ubrzo se otkrilo da je član HDZ-a.
>> Opširnije
DAVORKO VIDOVIĆ, predsjednik Socijaldemokrata i potpredsjednik sabora, rekao je da će oporba tražiti Lex Inu. Ističe da to samo po sebi nije dovoljno te navodi da su Hrvati pokazali sposobnost za pljačkanje vlastite zemlje.
>> Opširnije
Predsjednik SDP-a Peđa Grbin komentirao je pljačku u Ini, rekavši da se u nacionalnoj energetskoj kompaniji ukralo milijardu kuna te da je to iznos s kojim se u Hrvatskoj "moglo napraviti strašno puno". "Taj novac je nestao zato što je banda u Upravu postavila svoje ljude i nisu pazili, nisu gledali, pustili su da im pred nosom nestane milijarda kuna", rekao je Grbin.
"Gdje su ministri, gdje je premijer? 6 i pol godina si na čelu Hrvatske, ne znaš na koji se način upravlja najvećom naftnom kompanijom u zemlji. Moraš ispitati procese? Ajde, molim te", rekao je Grbin, dodavši da mu je teško zamisliti da je cijelu pljačku izvelo samo petero ljudi.
"Zbog ovoga moraju otići svi, mora otići šef vlade, moraju otići ministri, na čelu s onim Filipovićem, mora otići Uprava i Nadzorni odbor Ine", rekao je Grbin.
U 13 sati očekuje se koalicijski sastanak, gdje će partneri iz vladajuće koalicije raspravljati o najvećoj pljački u povijesti Hrvatske.
HNS-ov Stjepan Čuraj rekao je da se treba preispitati vlasništvo nad Inom.
"Ovo je sada prilika da se to mijenja, jer očigledno ovo čini direktnu štetu Republici Hrvatskoj, a onda i indirektnu. Direktnu, zato što smatramo i uputit ćemo prijedlog da se treba krenuti u regulaciju proizvodne cijene plina, prevedeno, najjednostavnije, sav plin koji je potreban za građanstvo ne smije izaći iz zemlje i ograničavamo njegovu cijenu iz prodaje, a to je 95 posto burzovne cijene. To će nam donijeti sigurnost, nižu cijenu", rekao je Čuraj.
"To je nešto što nije nepoznato barem što se tiče proizvodnje i koncesijskog crpljenja rudnih bogatstava, a s druge strane s obzirom na krizu, da je država odlučila subvencionirati cijenu, taj trošak može prebaciti na gospodarstvo", rekao je Čuraj.
"O tom društvu baš ne znam ništa. Damir (Škugor op. a.) mi je rekao: ‘Nećeš imati nikakvih problema, Plinara će naplatiti svoje, neće ti nitko ostati dužan.‘ U početku je bilo tjedno, pa dvaput mjesečno i jednom mjesečno. To je bilo u proljeće 2021. godine. Može se vidjeti kad smo dobili odobrenje za trgovanje, a sve je počelo 1. srpnja 2021. godine", iskaz je Marije Ratkić, prenosi Jutarnji list.
Rakar gostuje na N1 Televiziji.
"Ina je prodala po jednoj cijeni, a ispostavilo se da je tržišna cijena puno veća.
Zanimljivo je da Ina dosad nije izrijekom rekla da je pretrpjela štetu, i to mora reći u nekom trenu, jer ako se ispostavi da nije bilo štete u Ini, splet okolnosti koji je doveo do takve eksplozivne cijene plina se desio nakon što je plin bio prodan i bit će zanimljivo gledati tu sudsku trakavicu, kako će ona završiti.
Netko odgovoran je morao biti svjestan problema s plinom, jer već tada se razgovaralo o tome.
Vrlo neuobičajeno je dogovoriti fiksnu cijenu."
Ima li javnost pravo vidjeti po kojoj cijeni Ina prodaje nešto?
"Ina je trgovačko društvo, čijim se dionicama trguje na burzi. Oni ne moraju nužno biti transparentni prema javnosti, ali prema svojim vlasnicima obavezno. Ina posljednjih 50 godina je bila korištena za izvlačenje novca koji su bili izvlačeni u raznoraznim smjerovima.
Meni osobno je nevjerojatno da direktor može potpisivati ugovore tog razmjera, a da uprava i NO o tome ništa nisu znali."
O Vanđelićevim izjavama da je upozorio Ćorića
Te tablice su svoj javnosti dostupne. Riječ je o nekolicini grafikona, iako Ina tvrdi da se ne mogu uspoređivati s MOL-om. Ina značajno zaostaje u efikasnosti za MOL-om, pokazuju ti podaci, iz čega slijedi zaključak da se s imovinom i kapitalom Ine upravlja puno lošije nego s MOL-ovim. Što bi moglo značiti da iz Ine curi novac i na taj način, kako se sad otkrilo.
Da sam ja vlasnik Ine, ja bih bio nevjerojatno bijesan na Nadzorni odbor i Upravu, osobito na one koje sam ja imenovao, bez obzira jesu li trebali znati. Ako nisu primijetili potencijalnu štetu od milijardu kuna, onda zaslužuju ostavku. A sad vlada uopće ne izražava zabrinutost niti ljutnju. A sad šef NO-a kaže da nitko ne zna kako Ina funkcionira.
Treba li se otkriti cijena plina?
To ćemo vidjeti, u normalnoj državi gdje se ljudi ponašaju odgovorno, postoji i više nego opravdani javni interes da se cijena po kojoj se prodaje plin podijeli s javnosti.
Hoće li štetiti Plenkoviću kad kažu iz vlade da ne poznaje Škugora, a onda se pojavi slika?
Premijer se slika s tisućama ljudi, vrlo često ne može upravljati s kime će se naći u kadru, a niti s tim koji će kriminal možda u budućnosti ta osoba počiniti. Kad bi bilo više fotografija, onda bi se moglo pričati o tome.
Mi smo došli u situaciju da su sve afere koje se pojave, a to je u prosjeku svakih 5 dana, povezane s HDZ-om. Mislim da ni ova afera ne može naštetiti i napraviti neki veliki potres neovisno o razmjerima cijelog slučaja. Da je vladi iskreno stalo, oni bi mogli napraviti nekakav konkretni korak poput smjene u Ini. Dakle, osim ako se ne ispostavi da je netko tko je trebao primiti novac, sastavni dio vlade ili bivši ministar, ne očekujem nekakav politički potres.
NIKOLA Grmoja, zastupnik Mosta, kaže da nema šanse da su uhićeni za pljačku Ine djelovali sami. Mostovac u najnovijoj objavi tako piše da je uhićeni šef Hrvatske odvjetničke komore Josip Šurjak u kumskim odnosima s Krunom Katičićem, čovjekom iz vrha HDZ-a.
>> Opširnije
IAKO su jučer iz vlade to "zaboravili" spomenuti, Andrej Plenković i uhićeni Josip Šurjak blisko su surađivali u studentskim danima. Uz to, Šurjak i moćni Plenkovićev HDZ-ovac Katičić su u kumskim vezama te se znaju 30 godina.
>> Opširnije
DA JE tadašnji Plenkovićev ministar gospodarstva Tomislav Ćorić radio svoj posao, pljačka Ine teška milijardu kuna možda se nikad ne bi dogodila. Dokazuje to sadržaj maila koji je Damir Vanđelić poslao Ćoriću 27. srpnja 2021. godine.
>> Opširnije
U 10 sati sastat će se Nadzorni odbor Ine.
DAMIR Škugor uhićen je zbog organiziranja pljačke oko milijardu kuna iz Ine. Škugor je u trenutku uhićenja široj javnosti bio relativno nepoznat.