Srpski komentatori o Hrvatskoj: Imali su karakter, muda i Lukakua
SRPSKI sportski komentator Nebojša Višković, kojeg su proslavili teniski prijenosi na SportKlubu, u Wish&Go Podkastu govorio je o nastupima hrvatske reprezentacije na Svjetskim prvenstvima 2018. i 2022. godine te načinu na koji je Hrvatska dolazila do završnice velikih turnira.
Višković je podsjetio na put Hrvatske do polufinala u Rusiji i Kataru, posebno naglasivši koliko je momčad često morala izlaziti iz teških situacija: "Ljudi, je l' se sjećate vi Hrvatske 2018. i 2022.? Kako su oni prolazili do polufinala? Slušaj ovaj bizaran podatak. 2022. su vodili 46 minuta. Sve zajedno. Vodili 46 minuta i to protiv Kanade, kad su dobili 4:1."
"To govori da su imali karakter"
Zatim je zaključio da je Hrvatska u ostalim utakmicama morala stizati zaostatak, dolaziti do izjednačenja te je dvaput prolazila nakon izvođenja jedanaesteraca. "Znači, što ti to govori?" Da su imali karakter", rekao je Višković i dodao: "Karakter i muda, brate. Ti prođeš dva puta na penale, prođeš i Rusiju i Katar dva puta na penale. Četiri puta", rekao je.
Jedan od sudionika emisije, dugogodišnji poznati komentator RTS-a Gojko Andrijašević zatim se posebno osvrnuo na Svjetsko prvenstvo u Kataru i utakmicu Hrvatske protiv Belgije, u kojoj je Romelu Lukaku propustio nekoliko velikih prilika. Susret je završio 0:0, a Hrvatska je tim rezultatom izborila prolazak iz skupine.
"Ako pričamo o Kataru, osim karaktera i muda imali su i Lukakua. Ako se sjećate utakmice što je čovjek ispromašivao protiv Hrvatske", rekao je Andrijašević. Hrvatska je na Svjetskom prvenstvu 2018. u Rusiji stigla do finala, dok je četiri godine kasnije u Kataru osvojila brončanu medalju.