Najgore od najboljeg: Najveći transfer-promašaji Premiershipa ove sezone nisu Torres ni Džeko
Foto: AFP
ŠOKANTNE kupnje klubova i promjene vlasnika, ekspresna otpuštanja trenera i iznenađujući transferi... po svim tim događajima vidi se da je Premiership 2010/11 zanimljiviji van terena nego na njemu. Međutim, najviše se priča o sramotno lošim kupnjama koje su zapanjile gledatelje i navijače najbogatije lige svijeta, piše Goal.com u velikom izboru kojemu su studiozno prionuli.
Najgorih 10 transfera 2010./11. izabrali su na osnovu sljedećih pokazatelja:
Ukupni igračev doprinos novom klubu
Kako se igrač uklopio u novu momčad i obrnuto
Koliko je plaćeno za njega
Prije neslavne desetorke, izlistali su ova imena: Laurent Koscielny, Robert Pires, Jean Makoun, Pablo Barrera, Eidur Gudjohnsen, Winston Reid, Mauro Boselli, Jelle van Damme, James Milner, Milan Jovanović i Marcos Angleri. "Oni su bili loši, ali ipak malo bolji od šarlatana koji slijede":
10. Marouane Chamakh (iz Bordeauxa u Arsenal, bez odštete)
38 nastupa, 11 golova, 4 asistencije
Očekivalo se da će visoki "totem" biti rješenje za napadačke probleme Topnika. Počeo je dobro, ali kronični nedostatak srčanosti doprinio je još jednom farsičnom neuspjehu Arsenala.
9. Mario Balotelli (Inter - Manchester City, 23 milijuna funti)
24 nastupa, 10 golova, 1 asistencija
Ostaje tajna zbog čega je Roberto Mancini inzistirao na kupnji čovjeka s toliko osobnih demona, koji je hodajuća smijurija na terenu i van njega, a na oba područja pokazuje nevjerojatnu nezrelost. Milan ga želi, ali ludi su ako plate i pola iznosa od onog koji je City istresao prošlog ljeta.
8. Stephen Ireland (Manchester City - Aston Villa, zamjena za Jamesa Milnera)
11 nastupa, 0 golova, 0 asistencija
Činio se kao potez prijelaznog roka, ali je ostao izgubljen nakon O'Neillova šokantnog odlaska i Houllierova katastrofalnog učinka na klupi. Kao i kod Balotellija, njegov talent se može mjeriti jedino arogancijom i glupošću.
7. Joe Cole (Chelsea - Liverpool, bez odštete)
27 nastupa, 2 gola, 1 asistencija
Kapetan Steven Gerrard je povodom njegovog dolaska rekao da ih je pojačao as u rangu Lea Messija. Jedino po visini. Zastrašujuće zvuči podatak da je igrač koji sljedeće sezone neće moći ni primirisati klupi, plaćen 90 tisuća funti tjedno.
6. Sebastien Squillaci (Lyon - Arsenal, 5 milijuna funti)
31 utakmica, 2 gola, 0 asistencija
Čvrsti centralni branič je ono što su Topnici tražili godinama, a Arsene Wenger pogrešno mislio da je pronašao u 30-godišnjaku, koji iz utakmice u utakmicu igra sve lošije.
5. Paul Konchesky (Fulham - Liverpool, 3,5 milijuna funti)
19 utakmica, 0 golova, 0 asistencija
Monumentalno loša prinova po svim kriterijima. Dragocjen novac potrošen je na lijevog beka koji trenutno ništa posebno ne pokazuje na posudbi u Nottingham Forestu.
4. Christian Poulsen (Juventus - Liverpool, 4.5 milijuna funti)
21 utakmica, 0 golova, 0 asistencija
Opet su vrijedna sredstva iskrcana za igrača kojeg s 31 godinom nitko nije htio, a on se pokazao toliko loš, da je ispred njega i Jay Spearing.
3. Fernando Torres (Liverpool - Chelsea, 50 milijuna funti)
12 utakmica, 0 golova, 0 asistencija
Dovoljno je pogledati brojke uz ovo ime da se shvati zašto je ovako visoko na listi. Pokazao se nevjerojatno lošim otkad je došao u Chelsea u siječnju. Potpuno je poremetio momčad. Njegov novi klub će trebati vještog motivatora i hrpu novca za pomagače, kako bi u depresiju zakopanog napadača vratili na staze stare slave.
2. Edin Džeko (Wolfsburg - Manchester City, 27 milijuna funti)
16 utakmica, 4 gola, 2 asistencije
Mnogi veliki europski klubovi željeli su ga dovesti tijekom prošle godine, a sada se njegov dolazak u City čini kao bijeg iz Njemačke i prihvaćanje vlastitih ograničenja. Još nije postigao gol u Premiershipu, ni izborio mjesto u prvom sastavu. Najveći dužnik od svih siječanjskih pojačanja.
1. Bebe (Vitoria Guimaraes - Manchester United, 7 milijuna funti)
7 nastupa, 2 gola, 1 asistencija
Prošlog ljeta je od nikoga postao netko, kada je Manchester United senzacionalno oglasio dovođenje nekadašnjeg beskućnika. United bi danas želio da je Bebe ostao bezimeni napadač koji kruh zarađuje u portugalskoj provinciji. Pokazao se katastrofalnim u onih nekoliko nastupa, čak i protiv amatera Crawley Towna.
Svi koji su uključeni u ovaj bezumni transfer; od Sir Alexa Fergusona (koji je za njega dao bogatstvo bez da ga je vidio kako igra) pa do onih koji nisu provjerili za koga novci idu, trebali bi se sramiti.

bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati