Pravila igre: Na što zapravo mislimo kad pričamo o varanju
Foto: Red Tape
UVIJEK bismo trebali imati na umu da se veze ne temelje na nekim logičkim zakonima već na emocijama koje često pomute sposobnost naše jasne prosudbe. Svaki se pojedinac razlikuje po pitanju odnosa u vezama, tako da se i sam pojam prevare razlikuje od osobe do osobe.
Neki će tako tolerirati partnerovo vođenje ljubavi s drugim osobama, dok će drugi osuditi i sami flert te ga okarakterizirati neprikladnim. Varanje je zato kompleksan pojam kojega je teško definirati.
Ipak, kako god da se iznevjere očekivanja partnera, posljedice su uvijek iste - partner se osjeća izdanim i odbačenim. Još jedan razlog zbog kojeg je ovo problematična tema jest taj što partneri rijetko pričaju o tome što točno očekuju jedno od drugoga. Zato se često događa da je ono što jedna osoba smatra prihvatljivim potpuno suprotno od onoga što druga smatra prihvatljivim.
Neki ljudi ne vole o tome pričati jer jasno navođenje pravila o tome što će tolerirati, a što ne otežava svaku prevaru, a usto, neki se pak boje da bi svojim rigoroznim pravilima mogli otjerati voljenu osobu pa su skloni skrivati svoju ljubomoru. Jer ako ne znate koja točno pravila vrijede u vašoj vezi, ne možete ih ni prekršiti, zar ne? Sastavili smo popis onoga što mi smatramo prevarom te onoga što prolazi kao "poštena igra".
Poštena igra podrazumijeva:
Nevino flertovanje
Ponovno prijateljevanje sa srednjoškolskom ljubavi preko Facebooka
Prisan odnos s kolegom s posla
Odlazak na spojeve s drugim osobama kad ste u neobaveznoj ili još uvijek nedefiniranoj vezi s nekim drugim
Varanje podrazumijeva:
Seksualni odnosi s nekim drugim
Neprikladno dopisivanje kad ste u vezi
Pijano hvatanje s drugom osobom u klubu