Engleski mediji nakon kiksa: Smeće, predstava iz mračnog doba
NAKON što ih je pobjeda protiv Hrvatske 4:2 digla u nebesa, engleska euforija vrlo je brzo splasnula. Momčad izbornika Thomasa Tuchela u drugom je kolu odigrala samo 0:0 protiv Gane, koja je sjajnom obranom osvojila bod. Obje reprezentacije sada su na vrhu skupine s po četiri boda, a britanski mediji odmah su žestoko kritizirali igru svoje reprezentacije.
Mediji bez milosti: "Smeće iz mračnog doba"
"Bila je to Engleska za smeće, predstava iz mračnog doba. Nema se tu što uljepšavati. Nisu bili pametni s loptom, a hvatala ih je panika kad je nisu imali. Nakon svega, neriješeno je najviše što zaslužuju", napisao je Ian Ladyman za Daily Mail, dodavši kako su Englezi nominalno i dalje prvi te da će sve biti u redu ako pobijede Panamu.
Njegov kolega Oliver Holt bio je jednako oštar. "Nije dugo trajalo. Nakon sveg optimizma koji je potaknula sjajna igra protiv Hrvatske, momčad Thomasa Tuchela prizemljena je predstavom tmurnom i tužnom poput vremena u Engleskoj", započeo je komentar.
"Sva engleska tečnost i pustolovina iz Dallasa nestale su. Ostala je spora igra zbog koje je teško zamisliti kako se ova momčad može natjecati s ekipama poput Francuske i Španjolske. Utakmica nije bila toliko loša kao zloglasni remi bez golova s Alžirom 2010., ali bila je tu negdje, uglavnom lišena ambicije i hrabrosti", zaključio je Holt.
Tuchelovo suočavanje sa stvarnošću
The Telegraph ističe sliku izbornika na klupi. "Thomas Tuchel stajao je s rukama preko lica. To je prizor koji smo već viđali kod engleskih izbornika. Bod protiv Gane teško da je katastrofa i Engleska je još uvijek na putu da se plasira u osminu finala, ali ovo je bilo suočavanje sa stvarnošću. I Tuchel je to znao", navodi list.
"Nakon što je radosno izjavio da želi da se navijači zabave u pubovima poslije pobjede nad Hrvatskom, ova uglavnom bezlična utakmica, vjerojatno najmanje zabavna na turniru dosad, sve ih je otrijeznila", pišu.
Ponavljanje lošeg uzorka
The Guardian podsjeća da je Engleska na posljednja četiri velika natjecanja remizirala u drugoj utakmici grupne faze, a u dva od ta četiri slučaja stigla je do finala. "To je bila tema razgovora u svlačionici i prije utakmice. Harry Kane ju je spomenuo i poručio da ovaj put moraju biti bolji. Nisu uspjeli", stoji u tekstu.
"Ideja je bila održati zamah koji su stvorili pobjedom nad Hrvatskom, ali od toga nije bilo ništa. Engleska se mučila stvarati prilike protiv ultra-defenzivne Gane, a puls se ubrzao tek pred sam kraj", piše Guardian. Prema njihovim ocjenama, najlošije su prošli upravo Harry Kane i Anthony Gordon, dok je najbolji dojam ostavio Guehi.