Nova Plejka rastura, prodano preko 13 milijuna konzola
SONY je obznanio da su od izlaska prodali 13.4 milijuna PlayStationa 5.
U najnovijem izvještaju kompanije stoji da su u drugom kvartalu (od srpnja do rujna 2021.) prodali 3.3 milijuna konzola, a to je čak milijun više nego u prethodnom kvartalu.
Što se same prodaje tiče, Sonyjev odjel za gaming u drugom je kvartalu ostvario prihod od 5.68 milijardi dolara, a to je treći najbolji rezultat otkako se konzola pojavila na tržištu.
Kako bismo stvorili bolju sliku, Sonyjev odjela je najprofitabilniji u kompaniji, a to uključuje i njihove odjele za film i glazbu.
Jedan od razloga ovog skoka u prodaji je vjerojatno i to da su se u drugom kvartalu pojavili neki jači naslovi (Ratchet & Clank, Ghost of Tsushima DC i Death Stranding DC).
Jaka prodaja nije preveliko iznenađenje za one koji prate kretanja na tržištu jer za Sonyjevom konzolom vlada velik interes od samog početka, ali zbog nestašice komponenti njihova je dostupnost osjetno ograničena i pogađa kompletnu industriju.
Podsjetimo, Intel je nedavno potvrdio da će nestašica vjerojatno potrajati do 2023.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Sve za roštilj, od ćevapa do ajvara, sada je na akciji i do 50%
Ove stvari danas radimo svaki dan, a prije deset godina zvučale bi potpuno suludo 😅
Moglo bi biti redova: Sladoledi već od 0,39 €, a Lino Lada namazi po top cijeni
Ljetna garderoba za manje od 10 €? Našli smo komade koji izgledaju odlično
FOTO Ove fotografije napravio je AI. Najbolja osvaja novac. Imate li favorita?
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Sve za roštilj, od ćevapa do ajvara, sada je na akciji i do 50%
Ove stvari danas radimo svaki dan, a prije deset godina zvučale bi potpuno suludo 😅
Moglo bi biti redova: Sladoledi već od 0,39 €, a Lino Lada namazi po top cijeni
Ljetna garderoba za manje od 10 €? Našli smo komade koji izgledaju odlično