FOTO Grb novog Šibenika neodoljivo podsjeća na moćnu tvrtku koja je otišla u stečaj
NA OSNIVAČKOJ skupštini održanoj u punom šibenskom kazalištu osnovan je novi nogometni klub, GNK Šibenik. Riječ je o udruzi građana, iniciranoj od strane Grada Šibenika, koja bi, prema riječima osnivača, trebala donijeti novi pristup nogometu i postati mjesto gdje će šibenska djeca moći ostvariti svoje sportske ambicije.
Podsjetimo, GNK Šibenik s natjecanjem kreće od jeseni u najnižem rangu, Županijskoj ligi, koja je sedmi razred hrvatskog klupskog nogometa. Osnivanje novog kluba epilog je događaja koji su uslijedili nakon što je HNK Šibenik prije točno godinu dana ispao iz najvišeg ranga natjecanja. Samo dan nakon posljednjeg kola HNS je objavio da klub sa Šubićevca nije dobio licencu za prva tri ranga hrvatskog nogometa, zbog čega je izbačen u Treću NL Jug.
Novi grb
Klupske boje bit će, baš kao i kod "starog Šibenika", crna i narančasta. Promijenjen je i grb. Iz starog grba maknuta je plavo-bijela pozadina i zamijenjena narančastom. Crno stilizirano slovo "Š" i dalje dominira grbom, a neodoljivo podsjeća na grb Slobodne plovidbe, stare i moćne brodograditeljske firme. Otišla je u stečaj 1999. godine.
Sastav Skupštine i podrška
Prvi potpredsjednici kluba su Gordan Drenski i Andrija Španja, bivši vaterpolist Solarisa i sadašnji voditelj Javne ustanove Sportski objekti Šibenik. Uz njih, Skupštinu čine Joško Jurić, predsjednik Zajednice sportova Grada Šibenika, Tonči Radnić, pročelnik Upravnog odjela za komunalne djelatnosti, Joško Sunara, poznati trener borilačkih sportova, te Krešimir Juras kao predstavnik navijačke skupine Funcuti.
Time će po prvi put u upravljačkoj strukturi kluba sjediti i predstavnik navijača, koji su dali snažnu podršku novom projektu. Osnivačkoj skupštini prisustvovali su i predstavnici prijateljskih klubova, NK Zagore iz Unešića, prvaka 3. NL Jug, te NK Vodica.