Riječanin ostavljao staforda u stanu bez hrane i vode

Foto: AI ilustracija

Kazneno je prijavljen 31-godišnji hrvatski državljanin jer je psa ostavljao bez nadzora na dulje vrijeme, bez hrane i vode te u lošem zdravstvenom stanju, u stanu na Pehlinu u Rijeci, izvijestila je danas Policijska uprava primorsko-goranska.

Policija je djelovala po dojavi građana te utvrdila da je riječ o psu pasmine američki stafordski terijer u vlasništvu 31-godišnjaka, koji se nije brinuo o njemu na odgovarajući način.

Kriminalističkim istraživanjem utvrđeno je kako je vlasnik psa ostavljao na dulje vrijeme u zatvorenom prostoru bez odgovarajućeg nadzora, bez hrane i vode te u lošem zdravstvenom stanju. Na tijelu pothranjenog psa bili su vidljivi dekubitusi, a utvrđeno je i da ga je vlasnik izlagao nepotrebnim patnjama.

Pas je smješten u azil na Viškovu

Pas je prevezen na pregled u veterinarsku ambulantu te potom smješten u azil za pse na Viškovu, koji je u nadležnosti Društva za zaštitu životinja Rijeka.

Vlasnik psa kazneno je prijavljen Državnom odvjetništvu zbog kaznenog djela ubijanja ili mučenja životinja.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.