Zemlja od 400.000 ljudi nije izvela senzaciju. Španjolska ide na OI

KOŠARKAŠKA reprezentacija Bahama ipak nije uspjela napraviti najveću senzaciju kvalifikacija za Igre u Parizu. Košarkaši ove male karipske državice sa svega 400 tisuća ljudi u finalu turnira u Valenciji izgubili su od domaćina Španjolske 86:78. No, Bahami su europskom prvaku pružili fantastičan otpor i moćna ekipa Španjolske sve do kraja utakmice morala je strepiti za prolaz.

Prva četvrtina je završila izjednačeno, 17:17, a domaćin je tek u drugoj napravio razliku (25:17) koju je održavao do kraja susreta. U trećoj dionici Španjolci su otišli na +9, da bi u zadnjih deset minuta košarkaši s Bahama uspjeli smanjiti razliku na više nego pristojnih -8. Najbolji strijelac utakmice bio je igrač Bahama Buddy Hield s 19 poena, dok je kod Španjolaca najefikasniji bio Lorenzo Brown s 18. Španjolci će tako u Parizu igrati u skupini s Kanadom, Australijom i Grčkom.

Čudo s Bahama

Podsjetimo, Bahami su na kvalifikacijskom turniru za Pariz osvojili svoju grupu tako što su pobijedili Finsku i Poljsku. U polufinalu su bez teškoća svladali Libanon, da bi u finalu Furija ipak bila prejaka.

Uzmemo li u obzir dosadašnje (ne)uspjehe Bahama i činjenicu da su Poljaci i Finci aktualni polufinalisti odnosno četvrtfinalisti Eurobasketa, sve to zvuči kao ogromna senzacija, no prije nekoliko dana smo pisali kako Bahami nisu nimalo bezazlena košarkaška momčad i da ovaj rezultat ne treba previše čuditi.