Zagreb protutnjao Petrinjom, Varaždin na penale prošao u Virju

NAKON Hajduka, koji je još u četvrtak slavio u Gunji s 5:1, i Dinama (5:0 tukao Radoboj), još četiri prvoligaša plasirali su se u osminu finala Kupa.

Najuvjerljivije su prolaz izborili nogometaši Zagreba, koji su u Petrinji sa 7:0 bili bolji od Mladosti.

Pjesnicima su se pridružili Cibalia, Osijek i Varaždin, svi uz dosta problema.

Preokret Cibalije u Iloku, Osijek minimalno kroz Opatiju

Vinkovčani su u dvoboju klubova iz Vukovarsko-srijemske županije u Iloku svladali Fruškogorac. Iločani su poveli u 30. minuti, ali do poluvremena Cibalia je izjednačila da bi u nastavku s dva gola izvojevala pobjedu.

Osječani su Opatiju eliminirali tek jednim pogotkom (Vidaković), a Varaždincima su u Virju trebali - jedanaesterci.

Podravac je prvoligaškog fenjeraša dugo držao u šahu, a poslije 90 minuta rezultat je bio 0:0, nakon što je Varaždin u drugom poluvremenu promašio penal (Glavina) i ostao bez igrača (Golubar). U produžecima su unatoč igračkom deficitu bili bolji, ali dalje su prošli poslije lutrije s bijele točke. Četvorica Varaždinaca bili su precizni, a za izbjegavanje sramote pobrinuli su se vratar Dreven (obranio udarac Grgića) i domaći igrač Križanović, koji je pogodio vratnicu u četvrtoj seriji.