premier liga

West Ham sve dalje od LP-a, Newcastleov igrač od 42 milijuna eura donio preokret

WEST HAM je u 33. kolu Premier lige odigrao samo 1:1 protiv Burnleyja i tako izgubio korak s momčadima koje se bore za Ligu prvaka. Burnley, koji je ovaj tjedan nakon deset godina otpustio Seana Dychea, poveo je u 33. minuti golom Wouta Weghorsta, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Maxwel Cornet promašio je penal za goste.

West Ham je u drugom poluvremenu zaigrao puno bolje i izjednačio je preko Součeka u 74. minuti, ali više od toga nije mogao. West Ham sad ima pet bodova manje od četvrtoplasiranog Tottenhama, od kojeg ima i utakmicu više. Nikola Vlašić je za domaćine odigrao 65 minuta.

Newcastle je gubio od Leicestera golom Ademole Lookmana iz 19. minute, ali je na kraju uspio pobijediti. Bruno Guimaraes, igrač kojeg je Newcastle platio 42 milijuna eura, prvo je u 30. minuti izjednačio, da bi u petoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu svojoj momčadi.