NOGOMETAŠI Chelseaja osvojili su tek bod u 16. kolu Premiershipa odigravši 1:1 na gostovanju kod Wigana na DW Stadiumu.

U dvoboj protiv Wigana Chelsea je ušao s tri uzastopne premierligaške pobjede, uključujući onu protiv lidera Manchester Cityja (2:1) u prošlom kolu. I protiv Wigana su "bluesi" poveli golom Daniela Sturridgea u 59. minuti iako nisu briljirali od samoga početka. No, zbunjenost u obrani, kako Raula Meirelesa, tako i vratara Petra Čecha, rezultirala je golom Jordija Gomeza u 88. minuti, njegovim četvrtim u pet posljednjih utakmica, koji je donio trenutno 18-plasiranom klubu premierligaške ljestvice veliki bod.

Valja istaknuti kako je Wigan potpuno zaslužio ovaj bod jer je bio opasnija momčad tijekom cijelog susreta. Imao je neznatno veći posjed lopte (51%), ali i više udaraca, kako prema golu (14-11), tako i u njegov okvir (6-2)