ČETVRTO kolo Europa lige u skupinama D, E i F iznjedrilo je tek jedan klub koji je i teoretski izborio nastupe u šesnaestini finala natjecanja. Riječ je o istanbulskom Galatasarayu.

Veliku je šansu učiniti isto imao i lisabonski Sporting koji je tražio nastavak savršenog niza od tri pobjede. Za šesnaestinu finala trebala im je pobjeda protiv Ventspilsa, no nakon 90 minuta na Jose Alvalade stadionu semafor je pokazivao 1:1.

Domaćin je bio daleko bolja momčad tijekom cijeloga susreta što potvrđuje broj udaraca prema suparničkim vratima (14-5), no svaka je momčad tek jednom zatresla mrežu. U vodstvo su došli gosti nakon što je Alessandro Zamperini glavom zaključio napad latvijske momčadi. Gol vrijedan izjednačenja rezultata i dolaska na prag prolaska skupine djelo je Carlosa Saleira iz 22. minute.

Uspješna je zato bila turska momčad koja je u Bukureštu trima pogocima slavila protiv Dinama. Za 0:3 su se na listu strijelaca upisali nekadašnji Liverpoolov napadač Harry Kewell, a potom i Nonda, te Mehmet Topal. Dodajmo da je od 68. minute utakmice, a tada je već bilo 3:0, domaćin igrao s igračem manje nakon što je dva žuta kartona, a potom i crveni isključujući, zaradio N'Doye.

Izdvojimo još 2:3 pobjedu Herthe kod Heerenveena u kojoj je Bundesligaš dva puta hvatao rezultatski zaostatak, te u konačnici prekinuo niz od čak dvanaest utakmica bez pobjede kroz dva natjecanja.

Rezultatski manjak nadoknadila je i Roma koja je pogocima Riisea i Okake iskoristila isključenje Fulhamovog Nevlanda, te pobjedom 2:1 zadržala priključak za vodećom momčadi skupine E, Baselom. Švicarska je momčad bila sigurna u 3-1 pobjedi protiv sofijskog CSKA.

U 0:1 pobjedi Panathinaikosa kod Sturma, Ante Rukavina ušao je u drugoj minuti sudačke nadoknade na travnjak, dok je svih 90 za poraženi domaći sastav odradio Gordon Schildenfeld.

Europa liga, 4. kolo:

Skupina D

Heerenveen - Hertha 2:3 (Papadopoulos 3, 36 / Domovčijski 21, 52, Wichniarek 89)

Sporting - Ventspils 1:1 (Saleiro 22 / Zamperini 15)