HRVATSKI nogometni reprezentativac Eduardo da Silva svojim je pogotkom donio pobjedu Šahtaru (1:0) protiv Volina u 7. kolu ukrajinske Premierlige. Strijelac je u subotu bio i Mladen Bartulović.

Eduardo je u gostima kod Volina u igru ušao u 56. minuti umjesto Jadsona, a 17 minuta kasnije glavom je donio prednost, a pokazalo se i pobjedu momčadi iz Donjecka.

Drugi mu je to pogodak u trećem nastupu za novi klub, ali i znatno važniji od premijernoga koji je postigao u visokoj pobjedi 5:0 protiv Sevastopolja.

Drugi je put ove sezone strijelac bio i Mladen Bartulović. On je svome Arsenalu iz Kijeva već u petoj minuti donio vodstvo u gostima kod Iličiveca, ali je utakmica završila rezultatom 2:2.

Hrvatski reprezentativac je mrežu pogodio i u 1. kolu u pobjedi 1:0 protiv Metalurga iz Zaporožja.

Ukrajinska Premierliga, 7. kolo:

Volin – Šahtar 0:1 (Eduardo 73)

Iličivec – Arsenal 2:2 (Kozoriz 19, Antonov 63 / Bartulović 5, Samusiovas 47 - ag)