Veznjak Rijeke se ozlijedio prilikom izvođenja kaznenog udarca

RIJEKA je rutinski svladala Istru 3:0 u 21. kolu SuperSport HNL-a i vratila se na vrh ljestvice s dva boda više od drugoplasiranog Hajduka. Može se reći da je pitanje pobjednika bilo riješeno već u prvom poluvremenu, u kojem je Rijeka zabila dva gola, a Istra ostala s igračem manje.

Prilično bizaran trenutak se dogodio u 34. minuti utakmice kada je Rijeka povećala svoje vodstvo na 2:0 golom iz kaznenog udarca. Stoper gostiju Dario Marešić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudac Ante Čulina je pokazao na bijelu točku nakon intervencije VAR sobe.

Kazneni udarac je izveo Niko Janković i snažno pogodio ispod grede nemoćnog Lovre Majkića. Jankoviću je to bio sedmi ligaški gol sezone, ali se prilikom izvođenja penala ozlijedio i morao odmah izaći iz igre. Nakon gola su ga u slavlju okružili suigrači, ali on je odmah pokazao prema klupi da treba zamjenu i potom legao na teren gdje je dočekao liječničku ekipu Rijeke. Još nije poznata težina ozljede veznjaka Rijeke.