Težak poraz Zekićevog Sarajeva za ispadanje iz Europe

SLOVAČKI Spartak iz Trnave izbacio je Sarajevo ukupnom pobjedom 3:0 nakon dvije utakmice drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Momčad Zorana Zekića nije se mogla nositi sa svojim domaćinom, koji je već nakon prvog poluvremena vodio 2:0. U vodstvo je Spartak došao u 15. minuti golom Michala Durisa, a isti je igrač pogodio i u 42. minuti. Konačnih 3:0 postavio je Patrick Karhan u 94. minuti utakmice.

Zekić došao u borbu za titulu

Zekić je Sarajevo preuzeo ovog ljeta nakon što je po drugi put u karijeri napustio Osijek. Momčad Sarajeva je prošle sezone završila na četvrtom mjestu Premijer lige, a prema Transfermarktu vrijedi 11.45 milijuna eura. Zekić je doveden kako bi pokušao osvojiti naslov prvaka. Sarajevo nije bio prvak Bosne i Hercegovine od 2020. godine.