sp 2022

Španjolska je posjedom, udarcima i dodavanjima razbila Grčku. Rezultat je bio 1:1

KIKS Španjolske na početku kvalifikacija za SP, samo bod (1:1) na domaćoj utakmici protiv Grčke čini se nevjerojatan.

Zato što je Španjolska po svim parametrima na utakmici morala ne pobijediti, nego razbiti Grčku.

Međutim, gosti su na kraju slavili jedan od najvećih bodova posljednjih 17 godina.

Španjolska je dominaciju potvrdila i vodećim golom Alvara Morate u 35. minuti, ali je izjednačujući gol Anastasiosa Bakasetasa iz penala u 57. minuti postavio konačan rezultat.

Grafika: Sofascore za IndexSport

Ništa Španjolcima na kraju nije značilo što su loptu posjedovali 79 posto vremena ili što su imali devet udaraca prema golu, nasuprot jednom Grka.

Zaludu im i tikitakasta brojnost i preciznost dodavanja. Imali su ih čak 850 uz nevjerojatnih 92 posto uspješnosti. Grci su samo 147 puta (62 posto točnosti) uspješno dodali loptu.

To im je bilo dovoljno za bod, koliko je nakon ovakve superiornosti uzela i Španjolska.