NBA

Sjajni tandem odveo Milwaukee do vodstva u seriji protiv Atlante

MILWAUKEE BUCKSI su poveli 2:1 u seriji nakon što su sinoć u trećoj utakmici finala Istočne konferencije u Atlanti pobijedili Atlanta Hawkse 113:102.

Do pobjede je Buckse predvodio Khris Middleton s 38 poena, od čega je 20 zabio u posljednjoj četvrtini, 11 skokova i sedam asistencija. Pratio ga je Giannis Antetokounmpo koji je utakmicu završio s 33 poena i isto 11 skokova te četiri asistencije.

Kod Atlante najbolji je bio Trae Young s 35 poena. Danilo Gallinari je dodao 18, John Collins 13, a Kevin Huerter 11.

Na poluvremenu je rezultat bio izjednačen (56:56), a iako je Atlanta na početku posljednje četvrtine vodila 85:83, Bucksi su ostvarili bolji rezultat u posljednjoj dionici (30:17), koja je odlučila utakmicu.

Četvrta utakmica se igra u noći s utorka na srijedu, opet u Atlanti.