Rukometna Liga prvaka

Sjajni Duvnjak inicirao preokret Kiela protiv PSG-a u četvrtfinalu Lige prvaka

RUKOMETAŠI europskog prvaka THW Kiela pobijedili su PSG 31:29 u prvom susretu četvrtfinala rukometne Lige prvaka, dok je Barca na gostovanju pobijedila Meškov 33:29.

Kiel je u dramatičnom susretu porazio pariški sastav nakon što su gosti u prvom poluvremenu imali i po tri gola razlike.

Europske prvake je predvodio Norvežanin Harald Reinkind s 10 golova, dok su naš Domagoj Duvnjak i Šveđanin Niclas Ekberg zabili po pet golova. Kapetan hrvatske reprezentacije najviše se istaknuo u prvoj polovici drugog poluvremena, kada je svojim pogocima inicirao preokret Kiela. Kod PSG-a najefikasniji su bili Dylan Nahi s osam i Danac Mikkel Hansen sa šest golova.

Uzvratni susret je 19. svibnja u Parizu.

U drugom susretu večeri Barca je gostujućom pobjedom 33:29 protiv Meškova načinila veliki korak prema plasmanu na Final Four.

Španjolski sastav je do pobjede predvodio sjajni Francuz Dika Mem s 10 golova, Aleix Gomez je dodao šest, a Aron Palmarsson pet golova. Hrvatski reprezentativac Luka Cindrić nije se upisao među strijelce.

Kod Meškova najefikasniji je bio Mikita Vajlupov s 11 golova, dok je Andrej Jurinok dodao četiri gola. Hrvatski rukometaš Sandro Obranović postigao je jedan pogodak, dok je Ivan Pešić upisao šest obrana.

Uzvratni susret je 20. svibnja u Barceloni.

U četvrtak su na rasporedu preostala dva četvrtfinala, a sastaju se Nantes i Veszprem te Aalborg i Flensburg-Handewitt.