Sjajni Alilović s 14 obrana pridonio novoj pobjedi Ademara

Uz dobru igru hrvatskih rukometaša Ademar Leon slavio je protiv Valladolida 30-23 pobjedu u šestome kolu španjolske ASOBAL lige.

Mirko Alilović obranio je 14 (od 37) lopti upućenih u njegova vrata, Denis Buntić postigao četiri (iz osam pokušaja) gola, a Damir Bičanić dodao dva (iz šest pokušaja) za drugu pobjedu Ademara u prvenstvu. Valladolid je ovim porazom pokvario omjer na 4-2.

U drugoj utakmici dana Barcelona se lako obračunala s Cuencom 2016, slavivši pobjedu 42-25. Na poluvremenu su primili tek devet golova, a postigli 21. Lorenzana je postigao osam, Rutenka sedam golova za pobjednike koji su propisno izrešetali gol hrvatskog vratara Vladimira Božića (obrane 5/27).

Rukometaši Kiela ispustili su prve bodove u njemačkom prvenstvu odigravši utakmicu bez pobjednika (27-27) protiv Lemga u derbiju šestog kola Bundeslige.

Gol vrijedan boda za gostujuću momčad postigao je Michael Kraus, inače i najefikasniji igrač utakmice s 11 postignutih golova. Za momčad Kiela, koja je u 43. minuti vodila 24-19, sedam je pogodaka postigao Filip Jicha.

U drugoj utakmici dana Melsungen je slavio na gostovanju kod Hannover-Burgdorfa 30-26 uz čak 12 golova iz igre Aleksandrosa Vasilakisa, dok se Dalibor Anušić nije upisao među strijelce. Przybecki, Habbe i Brack postigli su svaki po pet golova za poraženog domaćina.